Герпес на пальцях рук

Герпес на пальцях рукОпис хвороби

Герпес є вірусним захворюванням, яке проявляється у формі згрупованих висипань у формі бульбашок на слизових оболонках і шкірі. Збудником герпесу є добре структурований вірус, який містить ДНК. Його розмноження відбувається в цитоплазмі і ядрі клітин, які були інфіковані, його цикл відтворення складає 14 годин.

Слід зазначити, що герпес на пальцях рук виникає рідше, ніж на губах або статевих органах. Як правило, дане захворювання проявляється у формі герпетичного панариция на вказівному, великому пальці, нігтьовому ложі і околоногтевую полі. Захворювання є надзвичайно болючим для людини.

Зазвичай прояви вогнищ або рецидивів захворювання виникають у певних місцях. Причина цього проста: вірус знаходиться в нервових вузлах, а у разі рецидиву він переміщається по закінченнях нервів до того ділянці шкіри, де і розташовані закінчення.

{LikeAndRead}

Герпес на пальцях рук може виникнути з причини безтурботного ставлення хворих людей до захворювання. Слід зазначити, що загальна кількість вірусних тіл в бульбашках може досягати трильйонів, також вони присутні на виразках на тому місці, де знаходяться пухирці. Руки потрібно ретельно вимити після проведення обробки медичними препаратами вогнищ герпесу на пальцях рук. Необхідно додати, що зараження відбувається переважно з причини появи мікротріщин на шкірі, задирки, сухій шкірі і всіляким шкірним пошкоджень.

Таким чином, очевидно, що хворий на герпес може становити небезпеку зараження не тільки для інших, але і для власного організму. Герпес на пальцях рук може бути перенесений на обличчя, ноги, руки, тулуб і статеві органи. Як тільки виникає нове вогнище герпесу, то необхідно продовжити курс лікування препаратами, що пригнічують активність вірусів, до десяти днів для того, щоб повністю його усунути.

Від інших захворювань герпес можна відрізнити «на око» за своєрідною картині висипань, а в умовах лабораторії - проаналізувавши кров на ПЦР і провівши мікробіологічні тести речовини, що міститься в бульбашках.

Герпес на пальцях рук: лікування захворювання

Герпес на пальцях рук, як і інший вид герпесу, може бути вилікуваний венерологом або дерматологом. Слід зазначити, що лікування цього виду герпесу є комплексним заходом, що включає в себе прийом препаратів всередину і обробку вогнищ зовні.

Для зовнішнього застосування, як правило, лікарем призначаються содові ванни або ванни з марганцевої водою, після цього - мазь ацикловір.

Хворий повинен приймати препарати, які пригнічують віруси, наприклад, фамвір і валтрекс, а також препарати, що блокують запальні процеси - найз або кеторол.

Крім того, хворий повинен приймати модулятори імунітету (аміксин або віферон) і комплекс вітамінів. Якщо з'явилася гнійна інфекція, то хворому потрібно приймати антибіотики.

{/LikeAndRead}