Герпес на внутрішній стороні губи

Герпес на внутрішній стороні губиЗоною ураження вірусу простого герпесу можуть бути як шкіра, слизові оболонки, так і центральна нервова система. Найчастіше проявляється на обличчі, а саме на губах із зовнішнього боку. Герпес на внутрішній стороні губи зустрічається також досить часто, але менш помітний оточуючим, від чого не менше небезпечний.

Одного разу потрапивши в організм людини, захворювання повністю не виліковується, і час від часу буде проявлятися через зниження імунітету, застуди, стресу і пр.

Герпес на внутрішній стороні губи - етапи загострення (рецидиву)

 • 1 етап. Хворобливе поколювання на поверхні, де незабаром з'явиться рецидив. Проявляється при натисканні, наприклад, мовою або при попаданні шматочків їжі.
 • 2 етап. Запалення проявляється у вигляді постійно зростаючого міхура, наповненого рідиною.
 • 3 етап. Внаслідок розриву міхура з'являється рана, рідина наповнена вірусом виривається назовні. У цей період людина найбільш заразний.
 • 4 етап. Рана покривається скоринкою і заживає.

Методи лікування рецидиву

Герпес на внутрішній стороні губи має ті ж методи лікування, що і решта види його прояви з невеликою відмінністю.

{LikeAndRead}

Для внутрішнього застосування використовують препарати з такими активними речовинами:

 • Ацикловір - перешкоджає розмноженню вірусу;
 • Валацикловір - пригнічує активність вірусу, знімає симптоми, знижує рівень заразність.
 • Фамцикловір - принцип дії той же, проте блокує віруси, з імунітетом на вищевказані речовини.

Для обробки прояви герпесу із зовнішнього боку застосуємо Окомістин, так як використання розчинів на основі спирту неможливо, а мазі і крему всередині ротової порожнини також застосовні слабо.

Додаткова інформація

 1. Почати лікувати герпес на внутрішній стороні губи можна вже на першому етапі, коли тільки з'явилося відчуття свербежу або поколювання - так можна прискорити одужання і знизити ризик зараження оточуючих.
 2. У середньому прояв рецидиву герпесу триває протягом 2х тижнів, у більш тривалих випадках обов'язково звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про більш важких захворюваннях.
 3. У період прояви герпесу варто особливу увагу приділяти особистої гігієни, не тільки в питаннях чистоти порожнини рота і рук, а й безпеки статевого життя.
 4. Здоровий спосіб життя, заняття спортом, загартовування допоможуть імунній системі справлятися з вірусом, а відповідно і зменшити частоту його прояви.

{/LikeAndRead}