Післяопераційний період після геморою

Післяопераційний період після гемороюУ деяких випадках звичайне консервативне лікування геморою неможливо, і тоді лікуючим лікарем пропонуються операційні методи, які хоч і мають більш тривалий період реабілітації, але в основному не мають рецидивів і тому допомагають позбутися делікатної проблеми назавжди.

Післяопераційний період після геморою

Залежно від застосовуваного методу оперативного втручання, післяопераційний період після геморою буде різним.

Наприклад, операції за методом Миллиган-Моргана, які полягають у відсіканні самих гемороїдальних вузлів, виконуються в стаціонарі і пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря від 3 до 5 діб, сам же реабілітаційний період триває до 5 тижнів.

При операції за методом Лонго гемороїдальні вузли підтягуються вгору і по закінченні деякого часу заміщаються сполучною тканиною, значно зменшуючись в розмірах. Пацієнт також повинен знаходитися в стаціонарі, але менше часу, всього до трьох діб, а реабілітаційний період триває тиждень.

{LikeAndRead}

Слід зазначити, що реабілітаційний період в кожному конкретному випадку суто індивідуальний і залежить від особливостей організму людини. Терміни повернення до нормального ритму життя визначає лікуючий лікар, виходячи з періодичних оглядів і самопочуття пацієнта після перенесеної операції.

Крім того має значення місце роботи і рід занять пацієнта, тобто якщо робота не пов'язана з активним фізичною працею і підняттям тягарів, то, як правило, вже через тиждень людина повертається на робоче місце. При важкій фізичній роботі пацієнтові рекомендований лікарняний на місяць.

Післяопераційна дієта

Крім того, в післяопераційний період після геморою необхідно суворо дотримуватися дієти і рекомендованого питного режиму, обмежити фізичні навантаження, а також стежити за відсутністю запорів.

Дієта повинна включати їжу, багату клітковиною і різноманітність вітамінів, тобто каші (переважно вівсяна і гречана), овочі і фрукти. Словом, дієта, спрямована на нормалізацію роботи кишечника і відновлення нормального обміну речовин. А також необхідно вживати велику кількість рідини з розрахунку 400 мл на 10 кг ваги людини.

Можливі ускладнення

Необхідно уважно поставитися до свого організму в післяопераційний період після геморою, оскільки організм піддався оперативного втручання та можливі різного роду ускладнення. Слід звернутися до лікаря, якщо:

  • почалася кровотеча з анального отвору, який неможливо зупинити протягом хвилини;
  • з'явилися гострі болі;
  • температура тіла піднялася до 38 градусів і вище;
  • з'явилася слабкість і озноб.

{/LikeAndRead}