Зовнішній геморой при вагітності

Зовнішній геморой при вагітностіГеморой - види, причини, характеристика

Варикозне розширення вен кінця прямої кишки і ануса називається геморой. Він підрозділяється на бородавчатий, шовковичний і виноградний.

При бородавчаста геморої шишки виглядають як маленькі бородавки, при виноградному вони нагадують виноград: широкі і круглі, а при Шовковичному - кров'янисті і в'ялі.

Крім того геморой підрозділяється на внутрішній і зовнішній. При внутрішньому венозні вузли розташовуються в товщі слизової прямої кишки, у той час як при зовнішньому - в зоні переходу шкіри в слизову ануса.

Причинами захворювання є погана циркуляція крові в нижній частині тазу, часті запори. Це відбувається у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, при фізичному перенапруженні, під час вагітності, а також при деяких захворюваннях (хвороби серця і цироз печінки).

{LikeAndRead}

Внутрішній геморой характеризується такими симптомами: головні болі, утруднення в грудях, часте серцебиття, біль в крижах, іпохондрія.

При зовнішньому людини турбує запаморочення, здуття живота, печіння в задньому проході, запор або пронос.

Зовнішній геморой при вагітності

Зовнішній геморой при вагітності виникає в основному у жінок, які чекають першої чи другої дитини. Це пов'язано з тим, що матка розміщена безпосередньо на кровоносних судинах, які живлять гемороїдальні вени.

Зовнішній геморой при вагітності супроводжується появою бородавчатих утворень або щільних складок, які не змінюють зовнішній вигляд при пальпації. Вони викликають неприємне печіння в задньому проході, рідко кровоточать.

Вузли, які з'являються при зовнішньому геморої, в основному, не турбують хвору. Але слід зазначити, що вони легко піддаються інфікуванню і можуть призвести до тромбофлебіту. Вузли стають твердими, жінка відчуває гострий біль.

Щоб послабити симптоми хвороби, вагітній жінці треба робити перерви і лежати на лівому боці близько півгодини. Після кожного акту дефекації потрібно промивати задній прохід холодною водою. Щоб уникнути травмування прямої кишки за годину до сну рекомендується випивати склянку кефіру, трохи додавши соняшникової олії. Це призведе до нормалізації стільця.

Зовнішній геморой при вагітності буде протікати легше, якщо ви будете застосовувати спеціальні свічки та мазі. У період загострення - примочки з буровской рідиною, з фурациліном або свинцеві примочки.

{/LikeAndRead}