Що робити при гаймориті

Що робити при гайморитіГайморит, як правило, сам по собі не виникає, це результат грипу, звичайної застуди та інших інфекційних захворювань. У гайморові пазухи потрапляє інфекція або віруси і провокують запалення. При гострому та хронічному гаймориті відчуваються болі в області чола і щік, тяжкість верхньої щелепи, розпирання перенісся, іноді турбують зуби. Що робити при гаймориті, як знизити больові відчуття і вилікуватися від цієї недуги?

Що допомагає при гаймориті?

  • краплі для носа судинозвужувальні, медичні препарати, що знімають набряки, прогрівання;
  • вітаміни і продукти з вмістом заліза і вітаміну С;
  • спринцівка, водно-сольовий розчин;
  • цибулини гладіолуса, сік алое, свіжа трава чистотілу;
  • масло шипшини або обліпихи, мед.

Будь-яку хворобу, в тому числі і гайморит, краще запобігти, ніж лікувати. Якщо людина схильна до простудних захворювань, то необхідно піднімати імунітет. Для цього варто ввести в щоденний раціон продукти, що містять велику кількість заліза і вітаміну С - яблука, лимони, апельсини, виноград, картоплю, гречку, волоські горіхи.

{LikeAndRead}

Що робити при гаймориті і як вибрати вірний шлях до одужання?

Якщо гайморит почав прогресувати, то лікуватися треба на ранніх стадіях. Як правило, лікарі призначають прогрівання носа і прийом судинозвужувальних та протизапальних назальних крапель поряд з протівотечнимі препаратами (тавегіл, діазолін).

При хронічному захворюванні гаймориту застосування народних засобів більш ефективно, ніж застосування медичних препаратів. Іноді саме вони рятують від проколів.

  • Добре допомагає прогрівання носа сіллю або яйцем, промивання носа розчином солі і теплої води з використанням спринцівки. Під напором цього розчину вимивається гній.
  • Не кожна людина, що страждає цією недугою, знає, що робити при гаймориті за допомогою цибулини гладіолуса. А це дуже хороший спосіб лікування. Досить цибулину потерти на тертці, віджати і соком, розведеним з водою (1 до 2) закапувати ніс.
  • Так само допомагає закапування носа маслом шипшини або обліпихи. Або те ж саме закапування носа, але з перетертим алое, чистотілом і медом у рівних частках.

Якщо з'явилася загроза гаймориту, то відразу слід виключити всі молочні продукти. Багато лікарів вважають, що велике вживання молочних продуктів може спровокувати швидкий перехід нежитю в гайморит. І ще важливий фактор, що робити при гаймориті - виключити з раціону їжу з великим вмістом крохмалю. Така їжа може тільки погіршити становище.

{/LikeAndRead}