Чим промивати ніс при гаймориті

Чим промивати ніс при гайморитіПерш ніж говорити про те, чим промивати ніс при гаймориті, варто задуматися: а чи треба цим взагалі займатися? Вірніше, чи зможете ви здійснити процедуру в домашніх умовах таким чином, щоб вона принесла користь, а не шкоду. Зрозуміло, мова йде про те вигляді полоскання, коли розчин вдихається в одну ніздрю і виходить через іншу.

Справа в тому, що при неправильно зробленому промиванні носа, побічний ефект може виразитися у вигляді, наприклад, отиту середнього вуха. З іншого боку, від цієї неприємності, загалом-то, не застраховані і пацієнти, яким роблять у поліклініках знамениту «зозулю».

Але процедура ця настільки ефективна при лікуванні гаймориту (адже саме вона допомагає уникнути проколів пазух), що освоїти правильну техніку все ж варто. Помітний результат буде вже після двох днів лікування.

{LikeAndRead}

Чим промивати ніс при гаймориті - справа смаку

Хтось віддає перевагу препаратам, використовуваним в народній медицині, хтось довіряє тільки лише лікам «з аптеки».

До категорії перших можна віднести: сік буряка і лимона, відвари календули, ромашки, кори дуба, звіробою, шавлії, ефірну олію евкаліпта і зелений чай.

Сік буряка, зрозуміло, необхідно розводити теплою водою і додавати при цьому трохи солі. Точно також слід чинити з лимоном.

До речі, багато хто, хто успішно займається промиванням носа, рекомендують підсолювати будь-який трав'яний відвар чинності найвищих антисептичних властивостей солі.

Сіль, особливо морська, взагалі є одним з найбільш ефективних, простих у використанні і недорогих варіантів полоскання. Головне, взяти правильне дозування (як правило, це 1 ч.л. на склянку води). Передозування може призвести до подразнення слизової. Те ж саме стосується промивання розчином йоду. Його на склянку потрібно буквально кілька крапель, навіть без ефекту фарбування.

Щодо ж трав, на питання, чим промивати ніс при гаймориті, при всьому багатому асортименті різних зборів, треба виділити в першу чергу календулу. А якщо додати в її відвар кілька крапель евкаліптової олії, то таке полоскання перетворюється не тільки в дієве промивання, але й у справжню фітопроцедур з її антибактеріальними властивостями.

Лікарські види полоскань

Види полоскання народними засобами можна успішно чергувати з дією лікарських препаратів, наприклад, ротоканом, Рекутаном, Елекасол, Фитодент. Пропорції таких розчинів, як правило, стандартні: 1 чайна ложка на 200 мл теплої води.

Дуже хорошу дію на пазухи, порушені гайморитом, надає фурацилін. Головне - його ретельно розчинити (половина таблетки на 1 літр кип'яченої води).

Словом, вибір, ніж промивати ніс при гаймориті, що не буде дуже проблемним. Головне, користуватися перед процедурою судинозвужувальними краплями, щоб рідина могла безперешкодно циркулювати. І ще - налаштуватися на те, що домашні полоскання - процес досить тривалий (менше 10 днів) і вимагає терпіння.

{/LikeAndRead}