Симптоми гаймориту у дорослих

Симптоми гаймориту у дорослихГайморит - захворювання досить важкий, серйозний, за відсутності своєчасного і якісного лікування загрожує ускладненнями. Тому чим швидше буде поставлений правильний діагноз і розпочато кваліфіковане лікування, тим краще буде прогноз і більше шансів, що гайморит не перейде в затяжну хронічну форму.

За своїм перебігом гайморит ділиться на гостру форму і хронічну.

Симптоми гаймориту у дорослих

Основні ознаки гострого гаймориту

  • Нежить, що починається слизовими виділеннями, які через досить короткий час стають гнійними. Чим гірше відтік гнійного вмісту, тим інтенсивніше наростає біль з боку запаленої гайморової пазухи.
  • Утруднення носового дихання за рахунок закладеності носових ходів.
  • Головний біль.
  • Біль, відчуття тиску і тяжкості в області запалення, які посилюються, якщо пацієнт нахиляє вперед голову, а також при натисканні на запалену область. Болі можуть віддаватися в область лоба, зубів, очей.
  • Загальні симптоми, які проявляються слабкістю, нездужанням, підвищеною температурою, ознобом.

Симптоми гаймориту у дорослих на першій стадії хворими можуть сприйматися як зубний біль.

{LikeAndRead}

Ознаки хронічного гаймориту

Причин, за якими гострий гнійний гайморит може перейти в важковиліковну хронічну форму, декілька. Це не вчасно розпочате або неякісне лікування гострої стадії, нелеченний гострий гайморит.

Досить часто хронічною формою страждають пацієнти з ослабленим імунітетом і пацієнти з викривленою або потовщеною носовою перегородкою, що сприяє постійній присутності інфекції в носоглотці.

Симптоми гаймориту у дорослих з хронічною формою проявляються загальною слабкістю, зниженою працездатністю за рахунок того, що такі пацієнти швидко стомлюються. Часті головні болі, що посилюються під час моргання, почервоніння і набряклість вік, утруднення, а іноді і повна відсутність носового дихання, порушення або відсутність нюху призводять до постійної закладеності носа. При цьому слизові виділення чергуються з гнійними, які можуть мати неприємний специфічний запах, що викликає дискомфорт у оточуючих, так як сам хворий цього запаху може і не відчувати.

Так само одним з ознак хронічного гаймориту можна вважати припухлі вранці повіки.

Буває, що симптоми гаймориту у дорослих при хронічній формі можуть бути невизначеними і стертими, що може утруднити своєчасну діагностику даного захворювання.

{/LikeAndRead}