Лікування гаймориту у дорослих

Лікування гаймориту у дорослихГайморит - це важке захворювання гайморових пазух носа, що супроводжується головними болями, виділеннями гнійної слизу з носа і загальною слабкістю організму. Отоларингологи вважають, що найкраще лікування гаймориту у дорослих - прокол для вилучення гною. Пацієнти ж намагаються випробувати всі відомі методи, щоб уникнути цієї неприємної процедури.

Медикаментозне лікування гаймориту

Гайморит - це незвичайний нежить, і вилікувати його звичайними краплями неможливо, а значить, обов'язково приймати антибіотики. При неправильному лікуванні сильний запальний процес пазух носа може обернутися ускладненням.

Процедуру промивання носа бажано робити в поліклініці. Якщо ж такої можливості немає, то в домашніх умовах ніс промивається за допомогою фізрозчину і морської води. Під напором спринцівки з організму виводиться гнійні згустки. Після промивання носа полегшується дихання і приглушаются головні болі.

{LikeAndRead}

Ватні тампони з маззю «Вишневського» забезпечують відтік гною з носа. Робити цю процедуру треба три-чотири рази на день по 10 хвилин. Ніс треба закопувати судинозвужувальними краплями, але не зловживати ними.

Противірусні препарати полегшують лікування гаймориту у дорослих і зміцнюють організм у цілому. А це дуже важливо. Адже за період загострення захворювання організм послаблюється. Після того, як організм відчує поліпшення, припиняти лікування не варто. Необхідно робити інгаляції, регулярно приймати імуностимулюючі препарати.

Лікування гаймориту у дорослих народними засобами

Для профілактики і лікування пазух носа добре використовувати народні методи. Найпоширеніший - рослинна олія, мед, спирт чи горілка (у рівних долях), всі інгредієнти розм'якшуються, і виходить розчин для закапування носа.

Те ж саме можна зробити з господарського мила і цибулі. Все взяти в рівних частках, подрібнити блендером і нагріти на водяній бані. Отриману масу остуджують і за допомогою ватної палички вводять в ніс на двадцять хвилин.

Прекрасно зарекомендувала себе цибулина цикламена. Її натирають на тертці, віджимають сік, розбавляють з водою 1 до 10 і цим розчином закопують ніс.

Яке б лікування гаймориту у дорослих не було призначено лікуючим лікарем, важливо виконувати всі комплексно і грамотно. Завдяки сучасним медикаментам і народними рецептами можна швидко позбутися від цієї хвороби.

{/LikeAndRead}