Лікування гаймориту без проколу

Лікування гаймориту без проколуОсновні принципи лікування запалення придаткових пазух носа

  • Необхідно усунути набряк і запалення в пазухах носа.
  • Поліпшити відтік виділень з носових пазух.
  • Знизити активність залоз в порожнині гайморових пазух.

Лікування гаймориту без проколу завжди починається з призначення антибактеріальних препаратів. Вибір препарату визначає лікар. Курс лікування становить сім днів. Слід суворо дотримуватися спосіб застосування і дози, зазначені в інструкції.

Найпоширенішими антибіотиками, застосовуваними при запаленні ЛОР-органів і верхніх дихальних шляхів, є наступні: флемоксин солютаб, Цифран, ампіокс.

Сульфаніламідні препарати також не менш ефективні в лікуванні гаймориту. У важких запущених випадках їх призначають разом з антибіотиками. Дозування залежить від тяжкості захворювання та віку пацієнта. До них відносяться: бісептол, сульфадиметоксин, етазол.

{LikeAndRead}

Допоміжні препарати призначені для зняття симптомів захворювання. Лікування гаймориту без проколу включає такі лікарські засоби, як колдрекс, фервекс, оринол, лоратадин, супрастин. Вони знімають набряк зі слизової оболонки носа, полегшують носове дихання.

Серед препаратів, що розріджують гнійний секрет в пазухах носа і сприяють його легкому виходу, виділяють Синупрет і Цинабсин. Це рослинні засоби, які не тільки розріджують гній, а й знімають набряк, зменшують запалення.

Лікування гаймориту без проколу: дренаж і промивання пазух

Гнійний вміст запалених пазух може вийти в порожнину носа, якщо створити негативний тиск в носі. Щоб полегшити вихід секрету, необхідно зняти набряк. Для цього попередньо ніс закапують судинозвужувальними краплями або вставляють на пару хвилин Фитилька, змочені в нафтизин або ксилометазоліну.

Через десять хвилин висмарківаться кожну ніздрю окремо. Потім закривають ніс і рот і намагаються видути з себе все повітря. При цьому голову нахиляють на бік, протилежний ураженій. Після цього переходять до промивання носа.

Лікування гаймориту без проколу буде ефективним при регулярному промиванні носа разом з медикаментозним лікуванням.

З підручних засобів для промивання носа підійде звичайна спринцівка. Її наконечник вводять в ніздрю приблизно на один сантиметр, нахиляючи голову трохи вперед. Поступово розчин вливають невеликими цівками три рази поспіль. Потім промивають другу половину носа.

{/LikeAndRead}