Які антибіотики пити при гаймориті

Які антибіотики пити при гайморитіЧасто після перенесеного вірусного захворювання, що супроводжується сильною нежиттю, в придаткових пазухах носа виникає запалення (гайморит). Захворювання це вельми неприємне і протікати може досить важко. Супутники гаймориту: головний біль, постійна закладеність носа, дискомфорт в носоглотці.

І якщо його не лікувати, то можливі різні ускладнення, що представляють вже серйозну загрозу для здоров'я.

Коли гайморит знаходиться ще в ранній стадії, його ще можна спробувати вилікувати народними засобами і фізіотерапією. У гострій же фазі захворювання, коли підвищується температура і з'являються густі виділення з носа, без застосування фармакології вже не обійтися.

Тільки потужні препарати (антибіотики) здатні перемогти гайморит в максимально короткі терміни. Але слід пам'ятати, що захворювання це підступне, і які антибіотики пити при гаймориті, визначає в кожному конкретному випадку тільки лікар, на підставі візуального огляду і даних рентгена.

{LikeAndRead}

Які антибіотики пити при гаймориті: їх вибір і резерв

Для лікування гострих форм гаймориту застосовують, як правило, препарати, так званого першого ряду. І якщо врахувати, що запалення в гайморових пазухах найчастіше буває викликано грамнегативної флорою, то доречно призначення цефуроксиму, Аугментину або азитроміцину. Їх потрібно приймати регулярно протягом 7 днів.

З більш сучасних засобів нового покоління для лікування гаймориту використовується найчастіше антибіотик Зітролід, потужне антибактеріальний засіб, яке досить приймати всього 1 раз на день.

Які антибіотики пити при гаймориті, залежить, в основному, від уподобань лікуючого лікаря, а також від наявності супутніх захворювань у хворого, наприклад, алергії, на певні види антибіотиків.

Хороший ефект роблять також інгаляції з антибіотиками, що випускаються у формі аерозолів: Биопарокса, ізофра. При неефективності даного лікування і ускладненому перебігу гаймориту призначають препарати резерву, зокрема фторхіноли.

Схеми лікування гаймориту

Лікування запалення гайморових пазух - проблема не проста і вимагає комплексного підходу. І якщо питання, які антибіотики пити при гаймориті прояснився, то вибір препаратів спрямованої і супутнього дії ще належить зробити.

І в першу чергу це судинозвужувальні засоби (назол, глазолін і т.д.) і протиалергічні препарати (цитрин, кларитин). Для поліпшення відтоку ексудату і виведення в'язкого патогенного секрету показані так само муколитики. А так само ефективні при запаленні придаткових пазух (гайморит) гомеопатичні препарати і фізіотерапевтичні процедури (УВЧ, солюкс, динамічні струми).

Лікування гаймориту із застосуванням антибіотиків займає зазвичай до двох тижнів і залежить від тяжкості його перебігу та супутніх симптомів. І повинно бути спрямоване в першу чергу на усунення вогнища інфекції і зняття запалення.

{/LikeAndRead}