Як лікувати гайморит при вагітності

Як лікувати гайморит при вагітностіГайморит часто починається як простий нежить, а трохи пізніше піднімається температура, з'являються зеленуваті виділення з носа і головний біль. А присутність такого симптому, як запалення в порожнині верхньої щелепи, може виявитися небезпечним ускладненням і для майбутньої мами, і для її малюка. І багато хто задається питанням: як лікувати гайморит при вагітності?

Що таке гайморит?

Гайморит - процес запалення в слизової оболонки порожнини у верхній щелепі, при цьому всередині кістки накопичується слиз, а потім вже і гній.

Причина виникнення гаймориту

Основними причинами розвитку гаймориту є бактеріальні та вірусні інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів, а саме, коли слизові оболонки починають набрякати, а канали пазух закриваються. Інший причиною захворювання може з'явитися викривлення перегородки носа внутрішньої, а також різні форми алергічних ринітів, в такому випадку відтік з пазух також сильно порушується.

{LikeAndRead}

Діагностика гаймориту

Визначити ступінь і характер захворювання з найбільшим ступенем інформативності допомагає рентгенографія пазух, але при вагітності використовувати її не рекомендується. Єдиним способом, яким можна скористатися в період вагітності є прокол. Позитивною стороною даної процедури є і те, що він виявляється частиною лікувальної програми.

Як лікувати гайморит при вагітності?

Судинозвужувальні препарати допомагають уникнути набряк слизової оболонки і блокування соустий пазух носа, створюючи умови вільного дихання. Але їх можна використовувати тільки за призначенням лікаря. Ще одним методом як лікувати гайморит при вагітності є промивання носової порожнини антисептичними, сольовими і трав'яними розчинами.

Якщо виникне ситуація, в якій потрібно вживати антибіотики, лікар пропише безпечні препарати для майбутніх мам.

А як лікувати гайморит при вагітності, якщо використання даних препаратів виявиться небажаним? У цьому випадку можна скористатися пункцією або, як кажуть, зробити прокол стінки гайморової пазухи, що допоможе вивести гній з неї назовні.

Після проколу в пазуху слід «закачати» розчин антисептичний. Досить часто дана процедура набагато швидше покращує стан жінки, яка незабаром стане мамою: зменшується головний біль, знижується температура.

Таким чином, якщо лікар виявив у вагітної жінки гайморит і призначив пункцію, то не потрібно боятися уколу і відмовлятися від лікування, тому що майбутня мама дуже сильно ризикує, і не тільки своїм здоров'ям, але і, що найголовніше, здоров'ям малюка. Пункція сама по собі ніяк не впливає на стан плода, і вона сильно запобігає розвитку ускладнень.

{/LikeAndRead}