Як лікувати гайморит без проколу

Як лікувати гайморит без проколуГайморит - важке гнійне запалення пазух носа. Як правило, це захворювання супроводжується гнійними виділеннями, сильними головними болями. Лікарі-отоларингологи найчастіше рекомендують своїм пацієнтам робити прокол носа. Багато хворих ставляться з обережністю до цієї операції і намагаються скористатися будь-якими засобами. Але не всі знають, як лікувати гайморит без проколу і чи можливо це взагалі.

Мазі і ліки при гаймориті

Гайморит - це не просто нежить, від якого можна позбутися будь-якими краплями для носа. Це досить сильний запальний процес, який може завдати шкоди загальному стану здоров'я. Для лікування треба в обов'язковому порядку приймати антибіотики, згідно з рекомендаціями лікаря.

{LikeAndRead}

Слід регулярно промивати ніс. Цю процедуру можна зробити в будь-яких умовах - в поліклініці або вдома. Після того як з носа будуть витягнуті гнійні згустки, головні болі приглушаются і настає вільне носове дихання. Якщо немає можливості часто відвідувати поліклініку або процедурний кабінет, ніс промити можна вдома за допомогою спринцівки. Для цього буде потрібно фізрозчин і морська вода. Багато хворі самі обирають для себе, як лікувати гайморит без проколу, головне під час приступити до процедур.

«Мазь Вишневського», яка вільно продається в аптеках, дозволяє вивести гній з пазух носа. Для цього слід вкласти в ніс ватні тампони з цією маззю на 15-20 хвилин. Не варто забувати за судинозвужувальні краплі.

Як лікувати гайморит без проколу за допомогою народних засобів

При такому захворюванні багато хто згадує про народні рецепти, які використовувалися з давніх часів. Найпоширеніше - ватні тампони з маззю, які вводяться в пазухи носа на двадцять хвилин.

Для виготовлення мазі необхідно взяти рідкий мед, спирт або горілку, рослинне масло, подрібнене господарське мило і ріпчасту цибулю (все в рівних долях). Все перемішується, розігрівається на водяній бані, поки не розтопиться мило. Виходить однорідна маса - це і є мазь для носа.

Противірусні препарати, вітаміни, які сприяють зміцненню ослабленого організму, сприяють швидкому одужанню. Їх бажано застосовувати при перших ознаках захворювання. Не слід забувати про інгаляціях з медом і травами, цибулею і часником.

Застосовуючи той чи інший варіант, як лікувати гайморит без проколу, навіть після поліпшення здоров'я, слід продовжувати приймати імуностимулюючі препарати і робити інгаляції.

{/LikeAndRead}