Ерозія під час вагітності

Ерозія під час вагітностіЕрозія шийки матки - поширене і вивчене захворювання, яке може з'являтися у жінок навіть під час вагітності. Даний дефект слизової оболонки вимагає особливого увагу лікарів і об'єктивного лікування.

Симптоми і небезпека ерозії при вагітності

Ерозія під час вагітності часто утворюється в результаті гормональних збоїв, запальних процесів, статевих інфекцій і за наявності дисбактеріозу піхви. Захворювання діагностується при гінекологічному огляді. Жінка навіть може і не підозрювати про його наявність.

Можливі симптоми при ерозії:

  • Невеликі кров'янисті виділення, які проявляються в основному після статевого акту.
  • Неприємні больові відчуття, що виникають внизу живота.
  • Виділення білуватого характеру.

Варто пам'ятати, що ерозія під час вагітності може прогресувати і значно збільшуватися в розмірах. Тому жінка з цим діагнозом знаходиться під особливим контролем. Кожні 3 місяці лікарі-гінекологи рекомендують проводити цитологічне обстеження.

{LikeAndRead}

У деяких випадках ерозія примножує ризик виникнення викидня, розриву шийки матки, а також початку передчасних пологів. Дане захворювання може спровокувати проникнення в матку інфекції.

Ерозія під час вагітності: особливості лікування

Більшість медиків сходиться на думку, що лікування краще відкласти на більш пізній період після пологів. Припікання ерозії при вагітності не дозволено, так як може завдати серйозної шкоди. В основі лікування вагітної жінки лежить профілактика виникнення загострень. Природно, що більшість препаратів знаходяться під суворим забороною. Лікар повинен вкрай уважно поставитися до даного питання.

Найбільш часто пацієнткам прописуються:

  • Обліпиховий свічки. Обліпиха відома своїми унікальними загоюючими властивостями. Свічки, виготовлені на її основі, дають досить гарний результат.
  • Свічки з метилурацилом. Вони прописуються, якщо діагностується ерозія під час вагітності, що протікає з кровотечею. Ніякого впливу на плід дані свічки не роблять.
  • Антибіотики, різні противірусні препарати. Дане лікування використовується досить рідко і лише за наявності запального процесу.

Під контролем лікаря можна спробувати народні методи. Наприклад, найбільш часто застосовують звіробій, ромашку і алое.

{/LikeAndRead}