Як лікується велика ерозія шийки матки

Як лікується велика ерозія шийки маткиЕрозія шийки матки - це пошкодження слизової оболонки вагінальної частини шийки матки. Виділяють також псевдоерозію або ектопію, яка характеризується заміщенням багатошарового епітелію на циліндричний епітелій цервікального каналу шийки матки, який пошкоджується під дією різного роду факторів.

Причини ерозії шийки матки діляться на групи: механічні пошкодження, гормональні порушення, інфекційні процеси. Існує таке припущення, що ерозія шийки матки може виникати з фізіологічних причин у дівчат у віці до двадцяти п'яти років, якщо вони починають рано вести статеве життя, оскільки слизова жіночих статевих органів закінчує своє формування до двадцяти п'яти років і її трамвірованіе може призвести до подібних проблем .

{LikeAndRead}

Велика ерозія шийки матки. Діагностика

В арсеналі сучасної медицини є різні методи, за допомогою яких можна з найбільшою точністю діагностувати захворювання. Одним найбільш поширеним і простим у проведенні методом є гінекологічний огляд, при якому досвідчений акушер-гінеколог виявляє наявність патологічних змін.

Велика ерозія шийки матки рідко спостерігається лікарями, оскільки найчастіше виявляється псевдоерозія, яка легко піддається лікуванню. Огляд шийки матки в дзеркалах дає повну картину стану слизової статевих органів. При цьому велика ерозія шийки матки виглядає як пляма червоного кольору на світлій слизової і являє собою ушкодження епітелію, його дефект.

Нерідко захворювання дає про себе знати тим, що починає кровоточити при зіткненні з різними предметами. В якості додаткового методу обстеження, що дозволяє уточнити діагноз, застосовується кольпоскопія. Цей метод дозволяє розглянути ділянку ушкодження зі збільшенням у 25 разів, а також взяти додатково матеріал для біопсії. Крім цього широко застосовується цитологічне дослідження слущенних клітин епітелію.

Лікування великий ерозії шийки матки

Велика ерозія шийки матки може піддаватися як консервативному, так і хірургічного способу лікування. Головне в лікуванні - це комплексність та індивідуальність терапії.

Для початку потрібно з'ясувати причину патології, виключити її, а вже потім приступати безпосередньо до самого лікування захворювання. Нерожавшим молодим жінкам краще призначати консервативні методи лікування. З цією метою застосовуються протизапальні, гормональні та загальнозміцнюючі препарати, що дозволяють відновити нормальну мікрофлору слизової статевих органів.

До хірургічних методів терапії відносять кріодеструкцію і діатермокоагуляцію. Ці прийоми засновані на використанні низьких і високих температур відповідно. Мінусом хірургічних втручань є порівняно тривалий період відновлення, наявність рубців після операції.

Велика ерозія шийки матки піддається лікуванню лазерними методами терапії, які дають хороші результати. Дана методика може застосовуватися, як для народжували, так і не народжували жінок, але знову ж все індивідуально і в кожній конкретній ситуації лікар сам вирішує яким методом скористатися розумніше, щоб досягти бажаного результату і не нашкодити пацієнтці.

{/LikeAndRead}