Виділення при ерозії шийки матки

Виділення при ерозії шийки маткиСтатистка невблаганна: практично кожній другій жінці доводиться стикатися з такою патологією, як ерозія шийки матки. У зв'язку з тим, що це захворювання в більшості випадків протікає практично безсимптомно і діагностується лише на прийомі у гінеколога, жінки не завжди серйозно до нього ставляться і звертаються в основному в тому випадку, коли їх починають турбувати неприємні виділення. А дарма, адже ерозію шийки матки медики розглядають як передраковий стан. Тому чим раніше пролікована ерозія, тим більше шансів залишатися завжди здоровою по-жіночому.

Виділення при ерозії шийки матки

Кожній жінці необхідно пам'ятати, що ерозія шийки матки з'являється на тлі супутніх інфекційних захворювань жіночих статевих органів, для яких бувають характерними різного роду виділення. Якщо після статевого контакту, підняття тяжкості з'явилися незвичайні (кров'янисті, які не пов'язані з місячними, бурі, жовтуваті або гнійно-слизові) виділення, це є приводом терміново звернутися до лікаря-гінеколога.

{LikeAndRead}

У деяких випадках поява виділень при ерозії не пов'язане з перерахованими вище факторами, вони можуть просто стати більш рясними і залишати плями на одязі. Виділення при ерозії шийки матки можуть супроводжуватися такими симптомами, як свербіж, різь і болючість при сечовипусканні, печіння, подразнення. Іноді вони можуть мати дуже неприємний запах.

У процесі лікування ерозії, після діатермокоагуляції чи іншого хірургічного втручання, період одужання завжди супроводжується виділеннями. У перші дні після припікання вони можуть бути рясними, в'язкими, з кров'яними включеннями, потім стають білими або прозорими.

Що важливо знати?

Хочеться застерегти всіх жінок: при затяжному тривалому перебігу хвороби виділення при ерозії шийки матки іноді можуть виникнути в результаті переродження ерозії в злоякісне новоутворення. Важливо все робити вчасно і не намагатися лікувати виділення самостійно. Тут потрібно діяти за принципом: лікуємо невиділення, а причину виділень!

Важливо знати, що виділення при ерозії шийки матки природно відрізняються від нормальних фізіологічних виділень, які бувають прозоро-слизовими, без домішок і прожилок, кров'яних, сирнистих або інших включень, не мають запаху. Тому при будь-яких, навіть незначних змінах, потрібно відвідати гінеколога і при необхідності здати мазки на гістологію.

{/LikeAndRead}