Вроджена ерозія шийки матки

Вроджена ерозія шийки маткиПоряд із звичайною ерозією лікарі відрізняють і таке захворювання як вроджена ерозія шийки матки. Від звичайної ерозії, що зустрічається практично у п'ятої частини жіночого населення в усьому світі, це захворювання відрізняється тим, що вроджена ерозія - це природний фізіологічний процес. Так само як і звичайна ерозія, цей тип захворювання піддається різним способам лікування.

Що таке вроджена ерозія шийки матки?

Матку можна умовно поділити на три основні складові - це тіло матки, шийка і перешийок. Сама ж шийка являє собою циліндр, усередині якого розташовується цервікальний канал, що зв'язує шийку з порожниною матки.

Зсередини цей канал покритий шаром циліндричного епітелію, службовця захистом від різних пошкоджень і бактерій. У разі, коли фахівець не бачить відхилень від норми, всередині каналу розташовується тільки циліндричний епітелій, а зовні - плоский.

{LikeAndRead}

Циліндричний епітелій при народженні розташовується зовні, поступово зміщуючись всередину по мірі дорослішання дівчинки. У разі, коли цей процес відбувається недостатньо швидко, у молодої дівчини може зберігатися дівоче стан шийки матки. Саме в цьому випадку лікар може поставити діагноз - вроджена ерозія шийки матки. Причинами її можуть бути як індивідуальні для кожної жінки особливості організму, так і гормональні розлади.

Чи потрібно лікувати вроджену ерозію?

Найчастіше вроджена ерозія шийки матки з часом зникає сама. Основна тому причина - гормональні зміни, активно проходять в організмі молодої жінки. Саме тому в підлітковому віці і під час планування вагітності вроджену ерозію, як правило, не лікують. Також якщо ерозія не супроводжуються запальними процесами, достатньо лише регулярного обстеження.

Найбільш оптимальний метод лікування, відповідний як для родили жінок, так і для народжували, це лазеротерапія. При лікуванні цим способом на шийці матки не утворюється рубець. Тому для жінок, які планують найближчим часом народження дитини, цей метод лікування є кращим. Також цей метод практично не дає ускладнень, завдяки чому по праву вважається найбільш безпечним.

Також в якості методу лікування можуть бути використані лікування електричним струмом, лікування лікарськими засобами, хімічними препаратами, сучасна радіохвильова хірургія або лікування рідким азотом. Для кожного конкретного випадку лікар підбирає найбільш ефективний метод лікування, завдяки якому потрібний результат буде досягнутий в найкоротші терміни і без ускладнень.

{/LikeAndRead}