Вагітність після припікання ерозії

Вагітність після припікання ерозіїЕрозія шийки матки настільки часто зустрічається і у жінок, які народили, і у родили, що подібний діагноз вже не лякає сучасну жінку. Єдине питання, яке хвилює жінку після озвучення лікарем діагнозу, чи наступить вагітність після припікання ерозії і як довго її чекати. Але не все так просто - відповідь на це питання залежить і від загального стану жінки, і від обраного методу лікування.

Вагітність після припікання ерозії електричним струмом

Цей метод найбільш травматичний, тому його краще не використовувати, якщо в майбутньому планується вагітність. Якщо лікар наполягає саме на цьому способі, можливо на те є причини.

При цьому методі хворі клітини шийки під впливом електричного струму відмирають. В результаті утворюються досить великі рубці, які згодом зможуть викликати деякі ускладнення під час пологів. Але і в цьому випадку вихід є - це планове кесарів розтин. Сказати точно про те, коли можна починати планувати вагітність після цієї процедури, зможе тільки лікар-гінеколог. І не раніше, ніж через 7 тижнів після процедури.

{LikeAndRead}

Якщо вагітність настає після лікування ерозії діатермокоагуляцією, вагітна повинна піддаватися регулярному і ретельному обстеженню протягом усього терміну вагітності. У пологах скоротився в розмірах канал шийки може розриватися, тому вагітній необхідна консультація фахівця щодо способу розродження.

Вагітність після припікання ерозії лазерокоагуляцію

Лікування ерозії лазером - найбільш ефективний спосіб лікування захворювання. При використанні цього методу знищуються лише пошкоджені клітини, здорові клітини тканин не зачіпаються. Кількість пошкоджень тканин при використанні цього методу мінімально, завдяки тому, що знімається під час процедури тільки необхідний мінімальний шар епітелію. Крім усього іншого, ця процедура зовсім не залишає рубців, завдяки чому вже через місяць стає можливо планувати вагітність.

Вагітність після припікання ерозії кріодеструкцією

Цей спосіб не рекомендується жінкам, які планують завагітніти в найкоротші терміни. Кріодеструкція хоч і безболісна і досить ефективна, але вимагає амбулаторного лікування. Використання рідкого азоту у цій процедурі дозволяє уникнути утворення рубців. Перед процедурою жінці необхідно здати біопсію, а після - пройти курс лікування, мета якого загоїти тканини шийки матки. Хоча повне одужання спостерігається вже через 6 тижнів, планувати вагітність слід набагато пізніше.

Існують і деякі інші, менш поширені способи. Це припікання ерозії хімічними препаратами і радіохвильової метод. Правильно підібрати підходящий спосіб може тільки лікар-фахівець, виходячи із загального стану жінки, стадії захворювання.

{/LikeAndRead}