Лікування діареї у дітей

Лікування діареї у дітейПронос, іменований красивим медичним терміном «діарея» - стан, при якому кишечник реагує на присутність хвороботворних бактерій виділенням додаткової рідини. А оскільки внутрішня мікрофлора і анатомічні особливості маленьких дітей помітно відрізняються від аналогічних дорослих показників, то така неприємність, як понос, наздоганяє їх частіше і, звичайно, вимагає особливого підходу в лікуванні.

Чому це трапляється?

Лікування діареї у дітей залежить безпосередньо від причини, по якій нездужання виникло. Відразу варто обмовитися: якщо дитина зовсім маленький, а пронос - сильний, супроводжується блювотою і високою температурою, сильними болями, краще не експериментувати, і відразу ж звернутися до педіатра.

{LikeAndRead}

Адже причиною такого стану може бути як банальна кишкова інфекція, так і важкі захворювання (дизентерія, сальмонельоз тощо), від яких, в принципі, не застрахований ніхто, але нікому ще не вдалося в такій ситуації вилікувати дітей самостійно. Єдине, чим відразу можуть допомогти батьки - давати малюкові побільше рідини.

Якщо ж стан малюка не настільки критично, є всі шанси поборотися з ним самостійно. Але знову ж, лікування діареї у дітей треба почати з того, щоб спробувати встановити причину її виникнення. А стандартні причини, як правило, такі:

  • Попадання в кишечник бактерій разом з брудом (достатньо не помити вчасно руки).
  • Дисбактеріоз (найчастіше - наслідки прийому антибіотиків).
  • Переїдання (особливо - солодкого).
  • Стрес.
  • Зміна клімату.

У чому полягає лікування діареї у дітей

У першому випадку головне - стежити за динамікою стану і не допускати зневоднення. Перше, з чого починається лікування діареї у дітей - це прийом абсорбентів (або цітомукопротекторов), які допомагають відновитися слизової кишечника і прискорюють виведення «поганих» бактерій і токсинів.

Такими є, наприклад, Ентеросгель, мікросорб і, звичайно, Смекта.

Остання залишається незаперечним лідером. Її можна приймати малюкам буквально з першого місяця життя, просто розвівши вміст пакетика в пляшечці з водою. Для малюків до року нормою є два пакетики на день на 50 мл води. Давати таку суміш треба потроху і продовжувати лікування три дні. Далі - дивитися по стану. Для дітлахів постарше дозу «Смекти» можна збільшити до 4-х пакетиків на день.

Головне, на що має бути спрямована лікування діареї у дітей, незалежно від причини її виникнення - не допустити зневоднення організму. А у малюків цей процес може протікати дуже швидко! Тому пити, пити і ще раз - пити. Вода, компот із сухофруктів і препарат «Регідрон» - ось те, що потрібно дитині при проносі. Блювота, звичайно, ускладнює завдання. Але все одно руки опускати не можна, і давати пиття слід дуже маленькими порціями і дуже часто.

Замінити «Регідрон» можна таким розчином: на 1 літр води - 1 ст.л. цукру + 1 ч.л. солі + 0,5 ч.л. соди.

Чудово закріплюють стілець банани і рис. Тому в вищеописаний розчин, прибравши з нього соду, можна додати перетертий (блендер істотно в цьому допоможе) банан. І, звичайно, ніхто ні відміняв знаменитий рисовий відвар, коли рис заварюється до стану клейкої маси. Головне, щоб дитина погодився це масу з'їсти.

При лікуванні проносу, що став наслідком дисбактеріозу, до вищеописаного лікуванню варто додати комплекс біфідобактерій: «Ліннекс», «Йогурт» та ін, в аптеці обов'язково порадять оптимальний варіант.

Якщо причиною проносу є переїдання, то перше, що треба зробити - організувати малюкові щадну дієту. Можливо, проблема піде і без додаткового лікування.

У випадку зі стресом і зміною клімату, головне - прибрати причину (хоча таке не завжди можливо) і допомогти організму все тієї ж «смекту».

{/LikeAndRead}