Відхаркувальні засоби при бронхіті

Відхаркувальні засоби при бронхітіНайбільш характерним для бронхіту симптомом вважається кашель, що виникає внаслідок різкого зростання обсягів бронхіальних секретів. Оскільки дана ознака захворювання відноситься захисним реакціям організму на подразнення ексудату, головним завданням буде не купірування кашлю, а допомога в усуненні викликають його чинників.

Відхаркувальні засоби при бронхіті призначені для відведення секрету з респіраторних шляхів і зменшення його в'язкості. Згідно з механізмом впливу, всі препарати поділяються на 2 групи: секретомоторні, муколітичні та засоби прямої дії.

Секретомоторні відхаркувальні засоби при бронхіті

До цієї підгрупи включено переважно засоби рослинного походження, що стимулюють відхаркування на рефлекторному рівні. Вживання подібних складів подразнює вплив на шлункову слизову, що провокує посилення активності кашльового центру. Додатковим наслідком від застосування рефлекторних препаратів служить зміна консистенції слизу в бік розм'якшення і підвищення плинності.

{LikeAndRead}

Муколітичні лікарські засоби

Розчиняють мокроту відхаркувальні засоби при бронхіті включають в себе найбільшу кількість найменувань, незважаючи на їх відносно недавню появу у фармакології. Результатом попадання муколитиков в організм стає вирівнювання слизових і рідких компонентів мокротиння, за рахунок чого досягається вільне виведення ексудату з бронхів при кашлі. Такий ефект забезпечується завдяки руйнуванню полімерних сполук, що додають відому в'язкість вироблюваної слизу.

Засоби прямої дії

Згідно своїй назві, медикаменти цієї підгрупи характеризуються безпосереднім впливом на бронхи і слизової секрет. Відхаркувальні засоби при бронхіті резорбтивної дії після поглинання шлунково-кишковим трактом виділяються слизовим епітелієм бронхіального відділу і стимулюють вироблення рідкої частини мокротиння, тим самим розріджуючи її. Йодовмісні препарати прямої дії додатково сприяють розщепленню білків слизу.

Вживаючи різні відхаркувальні засоби, варто звернути увагу на їх допоміжний характер впливу, оскільки вони призначені для полегшення стану пацієнта, а не його повного лікування.

{/LikeAndRead}