Лікування гострого бронхіту у дорослих

Лікування гострого бронхіту у дорослихПід гострим бронхітом мається на увазі запалення слизової провідних шляхів дихальної системи, а саме, бронхів. Важливо своєчасно провести грамотну терапію, щоб даний процес не перейшов у хронічний. Але як підібрати потрібний препарат, якщо бронхіти настільки різноманітні?

Тільки за етіологічним фактору запалення бронхів діляться на вірусні, бактеріальні, мікоплазменние, в результаті дії хімічних і фізичних екзогенними, токсичних речовин і алергенів. Ось чому лікування гострого бронхіту у дорослих - питання, з яким краще звертатися до фахівців.

Основні напрямки в лікуванні

До терапії будь-якого захворювання завжди підходять комплексно. У даному випадку важливо не тільки впливати на причину запалення, але і прибрати сприяють цьому процеси. Значить, лікування гострого бронхіту у дорослих зводиться до таких принципів.

{LikeAndRead}

  • Організація режиму та харчування. Знаменитий постільний режим під час лихоманки. А харчування, незважаючи на стан, доведеться доповнювати. Важливо додати в раціон білок. Це пов'язано з рясним виділенням мокроти, а значить, втрата білка в цей період збільшується. Ну і, звичайно, рясне кількість теплого пиття (щоб мокрота інтенсивно виділялася, необхідна достатня кількість рідини).
  • Етіотропне лікування. Практично в 70% випадків запалення має вірусне походження. У такому випадку лікування гострого бронхіту у дорослих зводиться до призначення таких препаратів: ремантадин, інтерферон, Гропріносін. Але якщо точно доведена бактеріальна природа захворювання або змішана (вірусно-бактеріальна), то на першому місці буде застосування антибіотиків. Рекомендуються: ампіцилін, бісептол, амоксицилін, цефтріаксон, цефепім, цефалексин, гентаміцин і багато інших. При мікоплазменної інфекції застосовуються макроліди.
  • Симптоматичне лікування. При високій температурі призначаються жарознижуючі і протизапальні ліки: ібупрофен, парацетамол, аспірин. Не менш важливим є і застосування відхаркувальних засобів і мукорегуляторов (амброксол, ацетилцистеїн, грудні збори).
  • Підтримуюча терапія. Широко застосовуються комплексні вітаміни, адаптогени і біостимулятори.

Лікування гострого бронхіту у дорослих алергічного походження

Тут головне під час знайти і усунути алерген. До частих відносяться пил, шерсть домашньої тварини, цвіль, продукти білкового походження. Обов'язково призначення антигістамінів: фенкарол, цітерізін, супрастин, піпольфен. Також застосовуються протизапальні та бронхорасширяющие препарати.

{/LikeAndRead}