Які приймати антибіотики при бронхіті

Які приймати антибіотики при бронхітіПитання про доцільність застосування антибіотиків для лікування запальних захворювань бронхів до цих пір залишається відкритим. Про те, які приймати антибіотики при бронхіті, і чи варто їх призначати взагалі, жоден день сперечаються провідні лікарі нашої країни.

Більшість медиків дотримуються думки, що при легкому перебігу бронхіту антибактеріальна терапія не обов'язкове, оскільки найчастіше бронхіти мають вірусну етіологію і вимагають противірусного лікування, а антибіотики в такій ситуації будуть просто неефективні.

Абсолютні показання до призначення антибіотиків при бронхіті:

  • температура тіла 38,50 С і вище;
  • кашель з гнійної або серозно-гнійної мокротою;
  • сильна задишка;
  • гостра інтоксикація;
  • запальні зміни в аналізі крові.

Антибактеріальних препаратів, які застосують при лікуванні запальних захворювань бронхів, досить багато, тому рішення про те, які приймати антибіотики при бронхіті, має бути прийняте після ретельного обстеження і встановлення точного діагнозу.

{LikeAndRead}

Підібрати найбільш ефективний лікарський препарат допоможе бактеріальний посів мокротиння, який визначить тип збудника захворювання і його чутливість до тих чи інших лікарських речовин.

Які приймати антибіотики при бронхіті найкраще?

  1. Антибіотики пеніцилінового ряду. До них відносять ампіцилін, амоксицилін, флемоксин солютаб, амоксиклав або аугментин. Ці препарати згубно діють на багатьох збудників бронхіту і максимально ефективні при неускладненому запальному процесі.
  2. Макроліди. До цієї групи препаратів відносять Хемоміцин, сумамед, макропен, азитроміцин. Ці препарати швидко всмоктуються і широко застосовуються при лікуванні бронхітів, викликаних бактеріями, мікоплазмами або хламідіями.
  3. Цефалоспорини ІІ та ІІІ поколінь. Сюди відносяться цефтріаксон, цефалозолін, Супракс, аксетін, зиннат, зинацеф. Препарати цієї групи чинять бактерицидну дію відносно багатьох грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів і застосовуються при ускладнених бронхітах зі стійкою температурної реакцією.
  4. Фторхінолони III і IVпоколеній. До цих препаратів відносять авелокс, моксімак, левофлоксацин, спарфлоксацин. Ці високоактивні препарати призначають при бронхітах, які ускладнені супутніми захворюваннями.

Таким чином, хворий на запалення бронхів людина ні в якому разі не повинен самостійно вирішувати, які приймати антибіотики при бронхіті. Всі необхідні призначення робить виключно лікуючий лікар з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу хвороби, а також показань і протипоказань до застосування лікарських препаратів.

{/LikeAndRead}