Які антибіотики пити при бронхіті

Які антибіотики пити при бронхітіБронхіт - досить часто зустрічається захворювання дихальної системи. Це запалення бронхів, що виявляється в кашлі, скруті дихання.

Причиною бронхіту в більшості випадків є віруси; рідше бактерії або гриби. Крім того, слід відрізняти алергічний бронхіт і бронхіальну астму, деякі симптоми яких схожі із звичайним бронхітом.

З вищесказаного зрозуміло, що причин для призначення антибіотиків при бронхіті не так вже й багато, так як антибіотики діють лише на бактерії, а не на віруси, і тим більше, не усувають алергію. Перш ніж відповісти на питання, які антибіотики пити при бронхіті, необхідно упевнитися, що вони потрібні.

У яких випадках призначають антибіотики?

Якщо кашель не припиняється більше місяця, якщо важко дихати в положенні лежачи, якщо з'являються прожилки крові у мокротинні, або, поряд з кашлем або хрипами, спостерігається слабкість, загальне нездужання, температура - все це привід звернутися до лікаря, якщо не зробили цього раніше. Цілком ймовірно, в цих випадках лікар призначить лікарську терапію, що включає в себе антибіотик.

{LikeAndRead}

Які антибіотики пити при бронхіті?

Коли кашель супроводжується виділенням мокроти, в ідеальному випадку її можна здати на аналіз, перевірити чутливість до антибіотиків і підібрати ефективний в цьому конкретному випадку препарат. У реальних умовах це робиться вкрай рідко, тому препаратами вибору при лікуванні бронхіту є антибіотики з широким спектром дії, наприклад, пеніцилінового ряду (Флемоклав, АУГМЕНТИН), амінопеніцилінів (ампіцилін). Також часто призначають макроліди (азитроміцин, кларитроміцин), фторхінолони (моксифлоксацин, левофлоксацин), цефалоспорини (цефуроксим). Потрібно відзначити, що для швидкого і повного одужання треба мати уявлення не тільки про те, які антибіотики пити при бронхіті, але і як їх приймати.

Кілька важливих умов прийому антибіотиків:

  • Суворо дотримуватися рекомендовану дозування.
  • Дотримуватися точний режим прийому для підтримки нормальної концентрації ліків в крові. Під словосполученням «режим прийому» мається на увазі кратність прийому (один, два рази на день) і умови вживання (до або після їжі).
  • Дотримуватися курс лікування. Якщо рекомендовано приймати ліки сім днів, на п'яти зупинятися не варто. В іншому випадку може сформуватися стійкість мікроорганізмів до даного препарату, і, якщо хвороба наздожене ще раз, доведеться потрудитися, підбираючи, які антибіотики пити при бронхіті.

{/LikeAndRead}