Як ставити гірчичники при бронхіті

Як ставити гірчичники при бронхітіПри бронхіті запалюється слизова оболонка бронхів, після чого з'являється сильний кашель. Одним з поширених засобів лікування бронхіту є гірчичники.

Як ставити гірчичники при бронхіті

Перш за все, необхідно пам'ятати про протипоказання. Гірчичники можна ставити при пошкодженні або захворюванні шкіри, при бронхіальній астмі, при злоякісних новоутвореннях, при високій температурі тіла (більше 38 градусів). Дітям до 7 років гірчичники також не можна ставити.

Необхідно порадитися з лікарем, щоб запобігти небажані наслідки. Якщо лікар порекомендував користуватися гірчичниками, то перед процедурою їх варто перевірити.

Гірчиця не повинна обсипатися з верхнього шару паперу. Гірчичники, у яких закінчився термін придатності, не роблять лікувальної дії. До змочування водою гірчичники не мають запаху. При різних захворюваннях гірчичники ставлять на різні ділянки тіла.

{LikeAndRead}

Коли виникає питання, як ставити гірчичники при бронхіті, врахуйте, що накладають їх на верхню частину грудної клітки і на спину (під лопатками і між ними). У нагріту до 45 градусів воду опускають на кілька секунд гірчичник і прикладають його на ділянку тіла.

Як ставити гірчичники при бронхіті? Послідовність дій

  1. Ділянки тіла, на які ставлять гірчичники, очищають, протираючи вологою губкою, змоченою в теплій воді. Хворий повинен знаходитися в потрібному положенні: лежати на спині або на животі, піднявши голову.
  2. Поруч з хворим поміщають ємність з теплою водою, гірчичники і рушник. Гірчичники опускають у воду, а потім швидко накладають на шкіру.
  3. Після цього, область тіла з гірчичниками промокають губкою або ганчірочкою, а потім накривають чистим рушником.
  4. Коли процедура закінчена і гірчичники поставлені на грудях, то хворий може перевернутися на живіт. Тоді всі дії повторюють на спині.

Як довго гірчичники можна залишати на тілі?

Розглянувши послідовно, як ставити гірчичники при бронхіті, слід перейти до питання про тривалість прогрівання.

Гірчичники на тілі залишають на 5-10 хвилин. Але кожна людина по-різному переносить цю процедуру. Для деяких достатньо кількох хвилин, після чого шкіру починає сильно палити. Гірчичники необхідно відразу зняти. Після зняття тіло протирають, щоб видалити частки гірчичного порошку. Потім необхідно укутати грудну клітку пледом або ковдрою.

Знаючи точно, як ставити гірчичники при бронхіті, не забувайте про індивідуальні особливості організму. Якщо шкіра дуже чутлива, то гірчичники ставлять на шкіру, накриту марлевою пов'язкою. Після процедури на почервонілу шкіру можна нанести жирний крем.

{/LikeAndRead}