Як відрізнити бронхіт від пневмонії

Як відрізнити бронхіт від пневмоніїБагато захворювань одних систем організму характеризуються схожими клінічними проявами, але володіють різною етіологією і вимагають індивідуального підходу до вибору терапевтичного курсу. Диференціювання подібних хвороб на діагностичній стадії необхідно для результативності лікування та запобігання формування супутніх ускладнень.

Одним з найбільш показових прикладів подібних труднощів служить часто виникає питання: як відрізнити бронхіт від пневмонії? Лікування цих захворювань має відомі принципові відмінності, у зв'язку з чим своєчасність проблеми не викликає ніяких сумнівів.

Визначення бронхіту і пневмонії

Як бронхіт, так і пневмонія мають інфекційну природу захворювання і часто формуються як ускладнення або супутні захворювання при ГРЗ і ГРВІ. За своєю природою, бронхіт представляється запальним процесом слизових покривів нижній частині респіраторного тракту і може бути викликаний дратівливими зовнішніми чинниками.

{LikeAndRead}

Пневмонія, нерідко виявляється як ускладнення бронхіту, визначається як запалення легеневих тканин, переважно альвеол, і має досить багато різновидів.

Як відрізнити бронхіт від пневмонії

Оскільки обидва захворювання вражають одну і ту ж систему організму, їх симптоматика багато в чому збігається, тому питання, як відрізнити бронхіт від пневмонії, остаточно може бути з'ясовано виключно після проведення рентгенографії. Разом з тим, визначено ряд ознак, за якими можливе виявити необхідність ретельної диференціації діагнозів.

  • Локалізація болю. При бронхіті кашель супроводжується надривами слизової, що виражається в хворобливих відчуттях за грудиною, тоді як при пневмонії пошкодження серозної оболонки носять вогнищевий характер і біль відчувається тільки в половині грудної клітини.
  • Загальний стан. Загальна інтоксикація більш характерна для запалення легенів, в той час як початок бронхіту відзначається посиленим кашлем.
  • Температура. Практично у всіх випадках бронхіт протікає з незначним підвищенням температури, при пневмонії ж гіпертермія один з основних ознак початку запального процесу.

Незалежно від вираженість клінічних проявів, неприпустимо самостійно вирішувати, як відрізнити бронхіт від пневмонії. Помилковість діагнозу здатна привести до несприятливих і трудноісправляемим наслідків, у зв'язку з чим діагностику повинен здійснювати виключно фахівець.

{/LikeAndRead}