Як робити масаж при бронхіті

Як робити масаж при бронхітіДля лікування бронхіту крім прийому медикаментів ефективний спеціальний масаж. Він допоможе поліпшити і прискорити відхаркування мокротиння, відновить лімфообіг легенів і кровопостачання бронхів, а також попередить виникнення можливих ускладнень. Щоб знати, як робити масаж при бронхіті правильно, необхідно освоїти кілька основних методик масажу.

Який час краще вибрати для проведення масажу?

Найкраще для проведення цієї процедури підійде ранковий час. Не допускається проводити масаж після їжі, а також при рясному висипанні на шкірі хворого будь-якого походження. Масаж при бронхіті необхідно робити під час одужання, коли вже немає температури, і з'являється сильний кашель.

Як робити масаж при бронхіті?

Починати слід з масування передньої області грудної клітини. Перший прийом - це погладжування долонями рук знизу вздовж грудини і по напряму вгору до плечей. Потім проводиться погладжування подушечками пальців по ходу ребер від грудини убік.

{LikeAndRead}

Наступний прийом виробляють подушечками розставлених пальців у вигляді лінійного, потім напівкружного розтирання в поперечному напрямку по міжреберних проміжків від грудини до пахвових лініях, і потім спіралевидного розтирання міжреберних м'язів в поздовжньому напрямку від нижніх ребер до ключиць.

Після цього слід переходити до масажу спини. Як правильно укласти хворого і як робити масаж при бронхіті? Для масування задньої області грудної клітини необхідно перевернутися на живіт в дренажний положення. З цією метою під живіт хворого підкладають валик, щоб таз був піднятий і знаходився вище голови, тобто тулуб має бути під нахилом.

Перший прийом - це погладжування спини долонями рук знизу вгору. Потім проводиться погладжування подушечками пальців уздовж ребер від хребта.

Далі переходять до розтирання задньої області грудної клітини подушечками пальців знизу вгору поступальними спіралеподібними рухами. Потім потрібно змінити напрямок розтираючих рухів від хребта по міжреберних проміжків.

Наступний прийом «пиляння», коли рухаються паралельно разом поставлені долоні в протилежних напрямках. При цьому зовнішнім краєм долонь потрібно масажувати спину праворуч і ліворуч від хребта по черзі.

Як робити масаж при бронхіті з допомогою прийому «рубления»?

Для цього слід ребром долонь з зімкнутими розведеними пальцями виробляти ударні руху в області між лопаток, виключаючи область хребта і попереку.

Прийом «поколачивания» полягає в рівномірному нанесенні ударів бічною поверхнею зігнутою в кулак однієї руки по тиловій поверхні іншої руки, прилеглої до грудної клітки. Рухи починаються знизу грудної клітини вгору.

Завершується масаж спини прийомом розтирання і погладжування. Тривалість всієї процедури масажу становить близько 13 хвилин щодня.

{/LikeAndRead}