Як вилікувати обструктивний бронхіт

Як вилікувати обструктивний бронхітСучасна пульмонологія визначає обструктивний бронхіт як захворювання запального характеру, що супроводжується вираженими набряками респіраторних шляхів і, відповідно, накапливанию слизового секрету в просторі бронхів. Серйозні дихальні порушення, що виникають при розвитку хвороби, виключають можливість вирішення питання, як вилікувати обструктивний бронхіт без залучення профільного фахівця.

Симптоми обструктивного бронхіту

Цей різновид бронхіту характеризується прогресуючим перебігом, з малопомітним початковим періодом. Із зростанням кількості келихоподібних клітин і гіпертрофією слизових залоз збільшується загальний обсяг вироблюваного слизового секрету і підвищується його в'язкість, що провокує формування оборотного синдрому обструкції.

{LikeAndRead}

Незворотний обструктивний синдром формується у зв'язку з руйнуванням колагенової основи бронхіальних шляхів і облітерацією бронхіол. Як наслідок, відбувається порушення механічних і мукоциліарного властивостей респіраторної системи.

Клінічними проявами обструктивної форми вважаються наростаючі труднощі при видиху, дистанційні сухі хрипи, численні міалгії в період загострень.

Як вилікувати обструктивний бронхіт: загальна терапевтична схема

Препаратами першого вибору при діагностуванні обструкції є бронходилататори, як основа бронхорасшіряющей терапії. Основна роль у призначенні відводиться холіноблокатор, тоді як бета-2-антагоністи застосовуються в якості допоміжних препаратів при критичних загостреннях обструктивного синдрому. За способом введення перевагу слід віддати інгаляційним способам, як найбільш безпечним.

В якості підтримуючого лікування показано вживання фітотерапевтичних засобів і проведення кисневих процедур. Згідно клінічних досліджень, питання, як вилікувати обструктивний бронхіт, не наважується без повної відмови пацієнта від куріння і виключення інших зовнішніх подразників, у тому числі і пов'язаних з професійною діяльністю.

Прогресування захворювання веде до формування легеневої та серцевої форм недостатності, що сильно знижує ймовірність сприятливого результату терапії. У зв'язку зі значною серйозністю можливих ускладнень, рішення як вилікувати обструктивний бронхіт, має прийматися в найкоротші терміни кваліфікованим фахівцем відповідного профілю.

{/LikeAndRead}