Дихальні вправи при бронхіті

Дихальні вправи при бронхітіБронхітом вважається запальний процес, що відбувається в бронхах, який зберігає набряк слизової оболонки і підсилює секрецію мокротиння. При гострих і хронічних бронхітах у хворих утворюються рубці, які поступово деформують даний орган.

Гімнастика при бронхіті

Дихальна гімнастика по Стрельникової поступово прибирає застій мокротиння в бронхіальному дереві і відновлює слизову бронхів, також підвищує властивості захисту слизової оболонки.

Дихальні вправи при бронхіті максимально знімають запальний процес і благотворно впливають на весь організм в цілому. Така гімнастика чудово допомагає при гострих і хронічних формах бронхіту.

Одним з головних пунктів є терпимість і наполегливість при застосуванні даної процедури. Для цього необхідно протягом трьох тижнів тренуватися по два рази на день. Існують спеціальні вправи під назвою «насос», при цьому потрібно виробляти чергування вдихів тільки через ніс 16 разів, потім видихів теж 16 разів, тільки через рот, не зупиняючись, після цього перерву 4-5 секунд.

{LikeAndRead}

Дихальні вправи при бронхіті робляться досить м'яко, практично пошепки, при цьому не рекомендується широко відкривати рот і дихати через зуби.

Видихати повітря потрібно відразу через рот. Якщо стався дискомфорт, і накопичилося досить багато мокротиння в бронхах, не можна сильно откашливаться, так як цілком можливо пошкодити голосові зв'язки і є ймовірність появи кровотечі.

Рекомендовано дихати, чергуючи ніс і рот, в цілях уникнення зайвої сухості в горлі. Якщо щодня займатися дихальними вправами, то можна натренувати діафрагму, яка максимально стимулює нормальну роботу бронхів і збільшує газообмін у легенях.

Вправи при гострій і хронічній формі

При стихання гострих явищ прояви хвороби дихальні вправи при бронхіті, допоможуть зменшити головний біль і злегка знизити температуру. Бажано перед початком дихальних занять використовувати відхаркувальні препарати для максимального ефекту вправ, так як після прийому ліків мокротиння стає менш в'язкою і легко виводиться з просвітів бронхів.

Маючи хронічну форму даного захворювання, пацієнт повинен знати, що тільки доктор кабінету лікувальної фізкультури може призначити дихальні вправи при бронхіті. Для цього хворий повинен правильно откашлять мокроту, не напружуючись, і тільки після цього приступити до комплексу спеціальних вправ, частково пов'язаних з мінімальною фізичною навантаженням.

{/LikeAndRead}