Дренажний масаж при бронхіті техніка виконання

Дренажний масаж при бронхіті техніка виконанняОдним з найбільш характерних ознак бронхіту представляється кашель, який виступає як захисно-пристосувальна реакція респіраторної системи. Основна фізіологічна мета даного процесу - виведення з трахеобронхіального дерева таких дратівливих рідин як мокрота, кров або слиз.

Існує цілий ряд лікарських препаратів, що стимулюють процедуру відхаркування, таких як мукалтин або бронхолітин. Разом з тим, в значній частині випадків, можливо уникнути прийому медикаментів, оскільки дренажний масаж при бронхіті надає аналогічне, не менше результативне вплив.

Умови проведення дренажного масажу при бронхіті

  1. Курс масажних процедур слід починати тільки при нормальній температурі, зазвичай на 4 день після початку захворювання, інакше можна спровокувати додатковий нагрів організму.
  2. Серед протікають захворювань не спостерігається запальних процесів трахеї і гортані, в іншому випадку відхаркування буде утруднено спазмами дихальних шляхів.
  3. Дренажний масаж при бронхіті необхідно проводити в приміщенні з вологістю не нижче 65%, так як надлишкова сухість повітря перешкоджає нормальному відходженню мокротиння.
  4. Щоб уникнути блювотних позивів і несвоєчасних нападів виходу слизу, процес масажу рекомендується проводити вранці, через деякий час після прийому їжі, і не менш ніж за годину до відходу до сну.

Дренажний масаж при бронхіті: схема виконання

  1. Пацієнту надається певне положення, при якому таз, за допомогою валика, підводиться таким чином, щоб нижній бронхіальний відділ виявився вище гортані.
  2. Основні м'язові групи розслабляються м'якими рухами, після чого створюється «хвиля» короткими щипками, приблизно на 2 пальця по обидва боки хребта. Рух проводиться в 20 повторів, відступаючи після кожної серії до боків.
  3. Бока в районі діафрагми злегка стискаються у напрямку до плечей. Після декількох повторень робиться перерва для відкашлювання, потім прийом проводиться спочатку.

Максимальну результативність дає дренажний масаж при бронхіті застосовуваний 10-денним курсом, незалежно від зникнення симптомів захворювання. Даний спосіб, що подається в ігровій формі, чудово підходить для лікування дітей з самого народження.

{LikeAndRead}

{/LikeAndRead}