Гімнастика Стрельникової при бронхіті

Гімнастика Стрельникової при бронхітіОсоблива система дихання була розроблена педагогом з вокалу О.М. Стрельникової. В основі її лежить теорія, що більшість хвороб відбувається через неправильне дихання і ненормальної роботи діафрагми.

У людини, що виконує гімнастику по методу Стрельникової, не тільки поліпшується самопочуття, але і підвищується настрій. Але особливо благотворно ця гімнастика діє на органи дихання. Вона не тільки налагоджує носове дихання, але і відновлює нормальне функціонування легенів, проходять запальні процеси і навіть розсмоктуються рубці. Тому гімнастика Стрельникової при бронхіті - це дуже дієвий метод.

Бронхіт проявляється кашлем, часто з посиленим утворенням мокротиння. Для полегшення відкашлювання і кращого виведення мокротиння і застосовується ця гімнастика. Основний принцип, на якому заснована гімнастика Стрельникової при бронхіті - це короткий різкий вдих, обов'язково через ніс. Через це поліпшується збагачення крові киснем, склад крові поліпшується, підвищується гемоглобін і нормалізується серцевий ритм.

{LikeAndRead}

Як же виконуються вправи комплексу «гімнастика Стрельникової при бронхіті»?

Весь комплекс вправ слід виконувати два рази на день. Особливо корисні при бронхіті вправи «насос» і «обійми плечі», тому їх бажано повторити після виконання всіх вправ. Якщо в бронхах накопичується багато мокроти, робіть частіше вправа «вісімки».

Вправа «насос»

Нахиліться трохи вперед, руки вільно опущені. При поганому самопочутті можна робити вправу сидячи. Злегка нахиляючись вниз, робіть різкий гучний вдих носом, як ніби ви нюхаєте повітря. На видиху трохи піднятися. Вправа виконується вільно, без напруги. Через кожні 8 вдихів-видихів потрібно трохи відпочити.

Вправа «обійми плечі»

Це одне з найбільш дієвих вправ, яке входить до складу комплексу «гімнастика Стрельникової при бронхіті».

Вправа виконується стоячи або сидячи, зігнуті в ліктях руки підняті на рівень плечей. Під час різкого вдиху руки рухати назустріч один одному, як ніби ви хочете обійняти себе за плечі. На видиху руки трохи розвести. Не напружуйтеся і не міняйте руки, вони повинні рухатися паралельно. Для більш ефективного лікування бронхіту чергуйте 16 вдихів через ніс і 16 через рот. Це допомагає кращому відходженню мокротиння.

Вправа «вісімки»

Це вправа на затримку дихання не входить в основний комплекс гімнастики Стрельникової, але допомагає відходженню мокротиння. Нахиліться вперед і зробіть швидкий вдих носом і затримайте дихання. Потім вважайте вголос до восьми кілька разів, скільки вийде.

Гімнастика Стрельникової при бронхіті виконується регулярно, весь комплекс займає 30 хвилин. Починати заняття краще з інструктором або хоча б проконсультувавшись з лікарем.

{/LikeAndRead}