Антибіотики при гострому бронхіті

Антибіотики при гострому бронхітіГострий бронхіт відноситься до найбільш часто діагностуються захворювань нижній частині респіраторного тракту та симптоматично проявляється у вигляді лихоманки і кашлю, що супроводжується відділенням слизової, а потім і слизисто-гнійної мокроти. Довгий час антибіотики при гострому бронхіті входили в обов'язковий терапевтичний курс, тоді як зараз необхідність їх призначення вважається дуже спірним питанням.

Етіологія гострого бронхіту

Виділяють кілька джерел, що викликають гостру форму бронхіту.

  1. Вірусні бронхіти. Більшість фіксованих випадків захворювання викликане респіраторними вірусами: риновірусом, коронавірусами, збудниками грипу, респіраторно-сінтіціальним вірусами.
  2. Мікоплазмові бронхіти. Поширеність даного захворювання носить повторюваний епідеміологічний характер і найбільш часто відзначається у людей молодого віку.
  3. Хламідійні бронхіти. Виділені в окрему групу порівняно недавно і проявляються у супроводі гострих форм фарингіту і ларингіту.
  4. Бактеріальні бронхіти. Раніше складали переважну групу діагностованих інфекцій, тоді як зараз розвиваються у людей з пригнобленої імунною системою.

Антибіотики при гострому бронхіті: показання до застосування

У разі неускладненого бронхіту вірусної етіології антибактеріальна терапія малоефективна, при цьому відомі випадки, коли антибіотики при гострому бронхіті з нірофурановой групи надавали імуннодепрессівное вплив.

{LikeAndRead}

Терапія із застосуванням антибіотиків показана при виявленні виражених вогнищ бактеріальної інфекції, а також в якості доповнюючого курсу при підозрі на супутні захворювання.

Основним препаратом вибору при антибактеріальної терапії призначається амоксицилин у формі водорозчинних таблеток (Флемоксин Солютаб). Призначення антибіотиків макролідний групи (Азитроміцин, Спіраміцин) рекомендовано при мікоплазмової етіології гострого бронхіту.

Антибіотики при гострому бронхіті вводяться в курс лікування виключно у супроводі дієтичних або медикаментозних профілактичних заходів щодо запобігання дисбактеріозу.

Спірна ефективність препаратів і значна кількість виявлених побічних ефектів роблять неприпустимим самостійний прийом антибіотиків. Будь-яке призначення подібних сильнодіючих засобів має виходити тільки від фахівця, ведучого даний випадок захворювання.

{/LikeAndRead}