Трубно перитонеальне безпліддя

Трубно перитонеальне безпліддяТрубно перитонеальне безпліддя включає в себе трубне безпліддя і перитонеальное.

Трубне безпліддя виникає при непрохідності маткової труби, яка буває повною або частковою. Перитонеальне безпліддя пов'язане з розвитком сполучнотканинної спайки між яєчником і трубою. Трубно перитонеальне безпліддя поєднує непрохідність маткової труби та наявність спайки в черевній порожнині.

У нормі кінці маткових труб звернені у бік яєчників. Фімбрії, розташовані на воронці маткової труби, сприяють руху яйцеклітини в трубу. Запліднення відбувається в найбільш віддаленому від матки ділянці фаллопиевой труби. Яйцеклітина переміщається по трубі до матки близько п'яти днів за рахунок скорочення самої труби і руху війок внутрішньої поверхні труби. Після цього відбувається впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матку.

{LikeAndRead}

Трубно перитонеальное безпліддя: причини

Непрохідність фаллопієвих труб виникає в результаті стерилізації, інфекції або спайок. Інфекція, що розвивається в маткових трубах, є результатом статевих захворювань, гострого апендициту або пов'язана з кишковою інфекцією.

Спайки утворюються не тільки після тривалих інфекцій жіночих статевих органів, але і після операцій у черевній порожнині, особливо ускладненою перитонітом.

Якщо відсутні спайки, але є звуження в трубах можливий розвиток, як безпліддя, так і важкого ускладнення - позаматкової вагітності.

Терапія трубно перитонеального безпліддя

Лікування даної патології хірургічне, мета якого - відновити прохідність маткових труб.

Лапароскопія з використанням мікрохірургічного інструментарію ефективна при незначному звуженні або за наявності спайок біля труб. Шанс завагітніти після операції досягає п'ятдесяти відсотків. При значному пошкодженні із залученням до процесу фімбрій вагітність після лікування настає в тридцяти відсотках випадків. Повторна лапароскопічна операція при трубно перитонеальному безплідді ефективна всього в п'яти відсотках випадків.

Лапароскопія дуже небезпечна при повній інвагінації маткових труб. Вагітність при такій патології не настає практично ніколи, зате можливий розвиток важкого ускладнення - позаматкової вагітності. Основним методом лікування безпліддя в даному випадку є екстракорпоральне запліднення. При трубному безплідді жінка має шанс завагітніти за допомогою ЕКЗ.

{/LikeAndRead}