Причини безпліддя у чоловіків

Причини безпліддя у чоловіківПару, яка після 12 міс. систематичної статевого життя без застосування контрацептивних засобів не може зачати дитину, лікарі вважають безплідною. Звичайно, це зовсім не означає, що хтось у цій парі дійсно безплідний, але пройти обстеження в медичному закладі все ж таки необхідно, щоб встановити причини нездатності зачати дитину.

Медична статистика останніх років свідчить про те, що майже в половині випадків зачаття дитини неможливо з причини безпліддя саме у чоловіків.

Для зачаття необхідно з чоловічої сторони забезпечити доставку якісного здорового сперматозоїда до жіночої яйцеклітини. Якщо в цьому процесі спостерігаються які-небудь перешкоди і труднощі, то можна говорити про безпліддя у чоловіка.

{LikeAndRead}

Основні причини безпліддя у чоловіків

1. Якість сперми.

2. Чоловічі захворювання.

3. Спосіб життя.

Якість сперми

При виявленні причини безпліддя у чоловіків, перший аналіз, який необхідно здати - спермограма. Без неї проводити якісь подальші заходи просто безглуздо, оскільки кількість і якість сперми чоловіка відіграє чільну роль в здатності до зачаття. До зниження чоловічої плодючості (фертильності) призводять різні порушення сперматогенезу:

 • олігоспермія - стан, коли кількість насіння набагато менше норми;
 • азооспермія - стан, коли в чоловічій спермі сперматозоїди відсутні;
 • некроспермія - стан, при якому сперматозоїди в чоловічій спермі нерухомі або мертві;
 • астенозооспермія - стан, при якому рухливість сперматозоїдів дуже низька;
 • олігозооспермія - стан, при якому в 1 мл еякуляту сперматозоїдів менше 20 млн.;
 • тератозооспермія - стан, при якому можна спостерігати підвищену концентрацію аномальних сперматозоїдів з патологіями в чоловічій спермі;
 • анеякуляція - утруднене сім'явиверження;

Крім того, чоловіче безпліддя може бути пов'язане з порушенням секреторної функції, внаслідок чого навіть хороша сперма до місця призначення не може бути доставлена. Порушення секреції може бути пов'язано з аномаліями в будові чоловічих статевих органів або з різними чоловічими захворюваннями і запальними процесами.

Чоловічі захворювання

Особливості будови статевої системи у чоловіків обумовлюють той факт, що запальний процес в одному з органів, за відсутності своєчасного лікування, провокує розвиток захворювання в сусідніх органах. Найбільшу загрозу становлять різні чоловічі захворювання (варикоцеле, гідроцеле, крипторхізм, везикуліт, орхіт, простатит), травми яєчок і області промежини, онкоутворення, а також сечостатеві інфекції (хламідіоз, тріхомоназ) та венеричні хвороби (сифіліс, гонорея та ін.)

Спосіб життя

У групі ризику знаходяться чоловіки, які:

 • часто зловживають алкоголем;
 • курять або вживають наркотики;
 • вживають жирну і шкідливу їжу;
 • недоїдають;
 • страждають надмірною вагою;
 • сексом займаються нерегулярно;
 • піддаються переохолодження.

Крім того на фертильність впливають такі фактори, як постійні стреси, перевтоми, нервові розлади і т.п.

Інші причини безпліддя у чоловіків

У висновку варто зазначити, що часто причини безпліддя у чоловіків пов'язані між собою, тому завжди слід проводити комплексне обстеження. А часом буває і так, що виявити причини безпліддя у чоловіків не вдається. У такому випадку мова йде про ідіопатичному безплідді.

Крім того, не варто забувати про біологічну несумісність статевих партнерів, при якій до сперми конкретного чоловіка організм жінки виробляє антитіла. Але це не вирок, і знайти щастя батьківства цілком ймовірно, оскільки сучасна медицина здатна допомогти в зачатті здорової дитини в багатьох, здавалося б, зовсім безнадійних випадках.

{/LikeAndRead}