Причини безпліддя у жінок

Причини безпліддя у жінокОсновні причини безпліддя у жінок

  • Порушення овуляції.
  • Вроджені та набуті аномалії будови маткових труб.
  • Гінекологічні захворювання.

У більшості випадків безпліддя виникає відразу з кількох причин. Також існує безпліддя, причину якого сучасна медицина не може пояснити. Причини безпліддя у жінок пояснити набагато важче, ніж у чоловіків.

Порушення овуляції

Однією з причин безпліддя у жінок є розлад овуляції. При регулярному менструальному циклі і наявності менструацій у жінки, овуляція відбувається нормально. При нерегулярній менструації або при її відсутності необхідно спеціальне лікування. Причинами такої патології частіше є кісти яєчників та інші ендокринні та нервові захворювання, які виникають на тлі інфекцій або стресів.

{LikeAndRead}

Для діагностики даної патології щодня вимірюють ректальну або вагінальну температуру тіла. Цей метод вважається не зовсім надійним, тому жінкам призначають ультразвукове дослідження органів малого тазу. Цим методом визначають також розміри фолікулів.

Серед біохімічних методів дослідження для визначення порушення овуляції виділяють аналіз на визначення кількості прогестерону в крові в певні дні циклу.

Для лікування цієї патології використовують препарати для стимуляції овуляції - гормони. Також необхідно лікування основного захворювання, якщо воно стало причиною безпліддя.

Патологія маткових труб

Причини безпліддя у жінок можуть бути пов'язані з порушенням функції маткових труб у п'ятдесяти відсотків випадків.

Придбані аномалії маткових труб виникають часто після перенесених інфекцій. Непрохідність маткових труб виникає після тривалого запального процесу і являє собою звуження просвіту. Це утруднює надходження заплідненої яйцеклітини в порожнину матки.

Діагностика полягає в рентгеноскопічне дослідженні з використанням контрастної речовини. Серед сучасних способів діагностики застосовують гістероскопічні обстеження матки і придатків.

Лікування маткової непрохідності - хірургічне, спрямоване на висічення спайок і усунення вогнищ інфекції.

Гінекологічні захворювання

Найпоширеніші причини безпліддя у жінок - гострі та хронічні запальні процеси в статевих органах.

У результаті запалення розростається сполучна тканина, яка звужує просвіт маткової труби. Це і заважає сперматозоїду досягти яйцеклітини і запліднити її.

{/LikeAndRead}