Дюфастон при безплідді

Дюфастон при безпліддіВиникненню безпліддя супроводжують найрізноманітніші причини. Найчастіше безпліддя викликає порушення гормонального фону.

У яких випадках застосовують дюфастон для лікування безпліддя?

Дюфастон являє собою стереоизомер прогестерону, отриманий в результаті тривалого опромінення прогестерону ультрафіолетом. Тому в тих випадках, коли порушується гормональний фон, що згодом призводить до нестачі статевих гормонів, лікар призначає приймати дюфастон при безплідді.

Справа в тому, що статеві гормони є стимуляторами дозрівання і виходу яйцеклітини з фолікула. При нестачі гормонів овуляція, як правило, не відбувається. При нестачі прогестерону, навіть якщо запліднення і сталося, яйцеклітина з великими труднощами просувається в матку, досить складно буде заплідненої яйцеклітини і закріпитися в ній.

{LikeAndRead}

Умови прийому препарату

Дозування препарату розраховується суто індивідуально для кожної жінки. Звичайно добову дозу ділять на два прийоми.

Прийом дюфастона при безплідді, заснованому на нестачі прогестерону, призначають з 14 по 25-й день менструального циклу. Препарат приймають протягом 3-6 циклів, що йдуть один за одним. При настанні вагітності прийом дюфастона продовжують, як правило, до 16 тижнів, але іноді застосування препарату подовжують і до 24 тижнів.

У випадках загрози виникнення викидня, добова доза препарату може бути збільшена. Норма розраховується суто індивідуально, враховуючи стан пацієнтки.

По закінченні даного терміну вироблення всіх гормонів починає виконувати плацента, тому прийом препарату припиняють.

Дюфастон при безплідді рекомендований до застосування з наступних причин

  • сприяє підтримці овуляції;
  • не робить негативного впливу на прогестерон, який формується в плаценті в період раннього розвитку вагітності;
  • препарат веде до зниження проліферативних процесів в ендометрії;
  • дюфастон при безплідді, абсолютно безпечний для плода.

Протипоказання до застосування

  • Протипоказаний до застосування людям, що мають алергію на компоненти, що входять до складу препарату; а також, які мають схильність до виникнення алергічної реакції;
  • Прийом препарату не рекомендований в період лактації, у зв'язку зі здатністю дидрогестерону проникати в кров, а, отже, і в молоко матері.

В основному, дюфастон при безплідді не має жодних яскраво виражених побічних ефектів. Препарат має хорошу переносимість. У деяких випадках можливий прояв шкірного свербежу або головного болю.

{/LikeAndRead}