Безпліддя і ендометріоз

Безпліддя і ендометріоз               Останнім часом ендометріоз і пов'язане з ним безпліддя - дуже часта діагностична комбінація. Цифри говорять: у 50% жінок з ендометріозом знаходять безпліддя. А у 40% жінок, які не можуть завагітніти, виявляють ендометріоз.

Хвороба потрібно знати в обличчя

Щоб зрозуміти, як пов'язані між собою безпліддя і ендометріоз, слід розібратися, що він собою представляє.

Ендометрій - внутрішній шар матки, до якого прикріплюється ембріон після зачаття. Якщо цього не відбувається, починаються місячні. Але іноді трапляється гормональний збій, причини якого поки невідомі, і ендометрій потрапляє у внутрішні органи: яєчники, труби, кишечник - починає в них ділитися і розростатися, створюючи спайки і кісти. Зрозуміло, що «зустрітися» сперматозоїду і яйцеклітини стає складніше, виникають безпліддя і ендометріоз.

{LikeAndRead}

Дане захворювання небезпечне ще й тим, що провокує внутрішні кровотечі. Оскільки ендометрій за межами матки поводиться точно так само, як і в ній, то під час місячних в органі, пошкодженому ендометріозом, може виникнути кровотеча. Грубо кажучи, менструація почнеться не в матці, а в іншому абсолютно не призначеному для цього органі.

Безпліддя і ендометріоз: лікування і потрібно, і можливо

Ендометріоз розвивається повільно, іноді безсимптомно. Але повинні насторожити постійний біль внизу живота і попереку, особливо під час місячних, які стають більш рясними і хворобливими, проблеми з кишечником.

Безпліддя і ендометріоз не вирок. По-перше, ендометріоз діагностується кількома способами: узі, кольпоскопія, лапароскопія. По-друге, лікується. Не завжди, стверджують фахівці, але все-таки лікується. На вогнища ендометріозу впливають ліками або видаляють їх хірургічним шляхом.

Після лікування більше ніж у половини жінок з'являється здатність завагітніти, тому такі непрості діагнози, як безпліддя і ендометріоз не виключають материнство.

На час вагітності та годування груддю ендометріоз загасає, оскільки в організмі змінюється співвідношення гормонів. Знижується виробництво естрогенів, що підживлюють розвиток ендометріозу, стає більше прогестерону. Але вагітність не ліки від ендометріозу. З відновленням менструації хвороба повертається. Лікування необхідно в обов'язковому порядку.

{/LikeAndRead}