Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок

Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівокЦе вид захворювання хронічного характеру виявляється відкладенням і накопиченням ліпопротеїдів і появою фібринозних бляшок. Внаслідок цього змінюється процес доставки крові в нижні відділи.

Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок з'являється в результаті таких захворювань, як гіперхолестенемія; цукровий діабет і гіперглікемія. Також дуже впливають шкідливі звички, артеріальна гіпертензія, переїдання, гіподіномія, психічні та емоційні виснаження. Основним вважається генетичний фактор, вік (45-і старше) і чоловіча стать.

Діагностика захворювання

Одним з перших методів діагностики вважається метод перевірки на наявність артеріальної оклюзії: пацієнт піднімає нижню кінцівку під кутом 60 градусів, а лікар стежить протягом 1 хвилини за зміною забарвлення шкіри ноги. Якщо шкіра зблідла, то це показує, що мається облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок. Потім ногу опускають і відзначають час, за який нога придбає нормальний колір шкіри. У нормі цей час становить 10 секунд.

{LikeAndRead}

Другим діагностичним методом є визначення різниці АТ на підколінної артерії і на ліктьовий. Різниця в цифрах вкаже на наявність тяжкої ішемії або її відсутності.

Самими основними і незамінними методами діагностики залишаються - УЗД і доплерографія. Саме ці методи обстеження судин дозволяють побачити локалізацію і визначити ступінь зміни судин.

Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок проявляється:

  1. Болями в ногах, особливо при ходьбі. Відзначається, що біль вщухає при зупинці або відпочинку хворого.
  2. Візуально уражена кінцівка бліда, з мармуровим відтінком.
  3. У більш пізніх стадіях розвиваються виразки, що локалізуються на дистальних частинах кінцівки.
  4. Відсутній або слабо виражений пульс на стопі.

Лікування

На ранніх стадіях облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок лікар лікує пентоксифіліном і аспірином по 1 таб. на тривалий час.

Для лікування на більш важких стадіях застосовують балонну ангіопластікау, ендартеректомію, лазернуюя ангіопластику та хірургічні методи лікування.

Заходи, які не дозволять розвинутися захворюванню:

Правильне харчування, повне виключення шкідливих звичок, зниження маси тіла, а також, контроль за рівнем артеріального тиску, нормальний мікроклімат на виробництві та в побуті - все це є відмінною профілактикою даного захворювання.

{/LikeAndRead}