Як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок

Як лікувати атеросклероз нижніх кінцівокУ першу чергу необхідно кинути всі сили на коригування способу життя. Дієта допоможе знизити рівень холестерину і приведе в баланс інші ліпіди в крові, так само допоможе контролювати артеріальний тиск. Відмова від куріння не дозволить прогресувати хвороби і виключить ризик розвитку ішемії та інфаркту міокарда. Фізичні навантаження дозволять збільшити відстань безболевой ходьби, а також збільшать кількість кисню, що доставляється до тканин пошкодженої кінцівки.

Медикаменти

Як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок без прийому медикоментозное препаратів лікарі, на жаль ще не знають.

Застосування таких препаратів як аспірин або клопідогрель (аналог аспірину) дозволяють знизити ймовірність тромбобразованія. У разі ж, коли ризик утворення тромбів дуже високий, застосовують препарати групи антикоагулянтів - такі як, варфарин та гепарин.

{LikeAndRead}

Уповільнити атеросклеротичний процес допоможуть препарати, що сприяють зниженню холестерину.

Для розширення артерій, що дозволяє поліпшити доставку кисню до ушкоджених кінцівкам, застосовують цілостазол. З цією ж метою пацієнтам показаний прийом пентоксифілін, який знижує в'язкість, роблячи її більш текучою.

Як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок шляхом ангнопластікі

Ангнопластіка - це відновлення прохідності блокованої артерії шляхом її розширення. Процедура проводиться за рахунок введення в артерію спеціального балона, який після досягнення ним місця звуження (блокування) роздмухують, що дозволяє розширити пошкоджену судину.

Хірургічне лікування

Вже не раз говорилося про те, як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок хірургічним шляхом. Для цього проводять операцію шунтування пошкодженої судини, використовуючи як шунта власні вени організму, або синтетичні протези. Операція показана при множині ураженні судин або при ураженні довгої ділянки, коли ангнопластіка безсила.

Ендартеректомія - видалення оболонки судини, що призвела до атеросклеротичних змін.

Якщо з'явилися найменші симптоми захворювання, зверніться до лікаря, щоб він дав конкретно вам підходять призначення і рекомендації, як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок. Адже якщо не почати лікування вчасно, підвищується ризик розвитку тромбозу, гангрени, що може призвести до ампутації кінцівки.

{/LikeAndRead}