Дієта при атеросклерозі судин

Дієта при атеросклерозі судинАтеросклероз - це серйозне захворювання, яке викликане накопиченням вуглеводів, ліпідів, кальцію та інших речовин на стінках судин. В основному, він проявляється при порушеннях в ендокринній і нервовій системі. У разі його прояви вам необхідна дієта при атеросклерозі судин.

Дієта при атеросклерозі судин - що можна їсти і скільки

В даному випадку вам необхідно сприяти зниженню енергоцінності продуктів від 10 до 15 відсотків. Якщо ж під час хвороби ви набрали зайві кілограми, то вам потрібно її зменшувати більше, ніж на 10-15%. Не забувайте проводити розвантажувальні дні. Для цього ви можете вживати тільки або яблука, або сир, або кефір протягом цілого розвантажувального дня.

Обмежте вживання вуглеводів, продуктів тваринного походження. Це також допоможе знизити вам енергоценность продуктів. Не думайте, що дієта при атеросклерозі судин припускає зовсім не вживати вуглеводи. Їх просто необхідно їсти дуже мало. Менше половини уживаних жирів повинні бути рослинного походження. Не забувайте і про вживання вітаміну Е. Не потрібно з'їдати на добу більше, ніж 60-70 грам жирів.

{LikeAndRead}

Так як борошняні та кондитерські вироби в організмі перетворюються на холестерин, від таких продуктів слід відмовитися. Не забувайте, що людині, яка страждає на атеросклероз, не варто вживати більше, ніж 400 грам вуглеводів за 24 години.

Не варто старатися і з сіллю. Дієта при атеросклерозі судин припускає, що денний раціон даної речовини повинен бути не більше 8 грамів на добу. Це пов'язано з тим, що сіль сприяє більшому розвитку захворювання.

Що стосується білків, то їх має припадати не більше, ніж 1,5 грама на 1 кілограм вашого тіла. До того ж 70% з них повинні бути тваринного походження. Їжте нежирне біле м'ясо, нежирну рибу, сир, квасоля, знежирене молоко. Також дієтологи радять не відмовлятися від аскорбінової кислоти і рутина. Так як ці речовини зміцнюють судини і не дозволяють холестерину проникати через їх стінки.

Що потрібно пити при атеросклерозі судин

Потерпають даним захворюванням необхідно пити гідрокарбонатно-сульфатні мінеральні води строго три рази на день. Але не варто старатися. Ви можете випити з розрахунку 3,3 міліграма на 1 кілограм ваги. Таким чином, денна норма - від 600 до 900 міліграмів такої води. Вживайте таке питво натщесерце за пів години до їжі.

{/LikeAndRead}