Чим відрізняється артрит від артрозу

Чим відрізняється артрит від артрозуЯкщо вам поставили один з цих діагнозів, то вам негайно потрібно приступити до лікування.

Артрит є симптомом якогось іншого, більш серйозного захворювання. Цей стан вимагає негайного медичного втручання. При артрозі в суглобі виникає біль, не така сильна, як при артриті, але все ж заважає вільному руху.

Корінь у обох хвороб однаковий: «Arthrus» в перекладі з грецького означає «суглоб». А ось закінчення - різне. У медицині закінчення-ит зазвичай вживається в термінах, що мають значення гострого запального процесу. Закінчення-оз говорить про хронічному явищі.

Тоді чим відрізняється артрит від артрозу у загальному? Відмінність полягає в наявності у артриту запалення, а також в серйозності цієї хвороби. А артроз - хронічне захворювання.

{LikeAndRead}

У чому причина виникнення?

Артрит виникає або через інфекції, або через агресію власного імунітету, або через захворювання шкіри або обміну речовин. Перша ознака артриту - запалення. З'являється почервоніння, набряк, різка, «смикаючий» біль, підвищується температура там, де виникло запалення, а шкіра стає сухою, також цей суглоб перестає нормально функціонувати.

Але чим відрізняється артрит від артрозу за симптомами? Як відрізнити, ніж ви захворіли?

Біль при артриті може «перескакувати» з одного місця на інше, може підвищитися температура на кілька тижнів. При артрозі ж біль локальна, хворіти буде тільки пошкоджений суглоб.

Якщо ви перенесли гострий артрит раніше, то зараз можливе виникнення артрозу. Також він може з'явитися з віком або в результаті ожиріння. Біль при артрозі тупий, ниючий. Хворі артрозом часто скаржаться на клацання і хрускіт в ураженому суглобі.

Профілактика

Для профілактики в першу чергу потрібно правильно харчуватися і багато рухатися, що сприяє боротьбі з ожирінням. Крім того необхідно уникати травм, тому що вони можуть стати причиною артриту, внаслідок чого може розвинутися артроз.

Переконайтеся, що отримуєте достатньо вітамінів A, C, E з їжею, тому що вони можуть допомогти організму з руйнівниками суглобів. Мінерали бор, кальцій, мідь, цинк, магній потрібні для здорових суглобів. Такі речовини, як сульфат глюкозаміну і сульфат хондроїтину, зберігають еластичність хряща в суглобі.

А чим відрізняється артрит від артрозу в їх профілактиці? Тут особливих відмінностей немає, адже якщо у вас будуть міцні і здорові суглоби, то вони протягом багатьох років не потурбують вас.

{/LikeAndRead}