Протизапальні препарати при артрозі

Протизапальні препарати при артрозіПри такому захворюванні як артроз відбувається, простіше кажучи, руйнування суглобного хряща, який знаходиться між двома кістками і забезпечує рухливість суглоба. Для цього захворювання характерні болі в суглобі при різному навантаженні на нього. Дії всіх препаратів, що призначаються при артрозі, зводяться до знеболення, зменшення запального процесу і відновлення самого хряща.

Протизапальні препарати при артрозі

Перш за все, при лікуванні артрозу, необхідно прибрати запалення в суглобовому хрящі, адже саме воно провокує больовий синдром і руйнує волокна хряща. Всі препарати протизапальної дії діляться на дві групи:

Гормональні препарати - з них найчастіше застосовується Преднізолон, який призначається лише на короткий період часу і його дію можна побачити відразу ж після прийому. Але, як і у всіх гормональних медикаментів, існує ряд протипоказань при його використанні. Наприклад, при скасуванні гормонального препарату може виникнути навіть ниркова недостатність, а при тривалому прийомі відбувається стрімке збільшення ваги і руйнування кісток. Тому необхідно суворе дотримання дозування і правил прийому, які призначив лікар.

{LikeAndRead}

Негормональні протизапальні препарати при артрозі представлені більш широким медикаментозним поруч. Найбільш застосовувані серед них: Диклофенак, Вольтарен, Ібупрофен, Індометацин, Німесил, МЕСУЛІД, Целебрекс. Негормональні препарати теж мають ряд протипоказань, тому їх призначають для періодичного використання, тобто тільки при болях і загостреннях. Ця група медикаментів категорично протипоказана тим, у кого спостерігаються проблеми з шлунково-кишковим трактом (гастрит і виразка), оскільки вони збільшують кислотність.

Інші препарати при лікуванні артрозу

Жодне лікування артрозу не обходиться без застосування препаратів, дія яких спрямована на відновлення волокон хряща. Піаскледін, Хондроітин, Глюкозамін - всі вони покращують склад рідини, яка знаходиться всередині суглоба, і тим самим сприяють поліпшенню регенерації волокон хряща. До таких препаратів відносять Структум, Терафлекс, Остен.

Крім того обов'язковим для якісного лікування є зміцнення та підвищення функцій імунної системи. Тому призначаються різні полівітаміни з мінералами, риб'ячий жир і вітамін С.

Завжди слід пам'ятати, що побороти будь-яку хворобу можна тільки за допомогою комплексного лікування і своєчасного відвідування лікаря.

{/LikeAndRead}