Медикаментозне лікування артрозу суглобів

Медикаментозне лікування артрозу суглобівАртроз суглобів являє собою хронічне захворювання, що супроводжується суглобової дегенерацією і руйнуваннями хрящової тканини. Позбавлення від цієї хвороби повністю, на жаль, неможливо. Але, тим не менш, якщо правильно підібрати лікування артрозу, то цим можна зупинити процеси руйнування суглоба, повернути йому рухливість, а додатково зменшити запалення і активізувати процеси обміну.

Медикаментозне лікування артрозу суглобів направлено на зняття запалення і больових синдромів, відновлення хрящової тканини суглоба і загальне зміцнення організму.

Медикаментозне лікування артрозу суглобів

Для лікування артрозів застосовують три основні групи препаратів.

Протизапальні засоби, що підрозділяються на гормональні і негормональні. Ці препарати знімають набряки, усувають випіт, сприяють зняттю больових відчуттів.

{LikeAndRead}

Будь-які протизапальні препарати не повинні застосовуватися постійно, їх призначають тільки під час загострення захворювання. Тривале використання таких засобів може завдати шкоди суглобових хрящів і знизити їх стійкість до навантажень.

Найбільшою популярністю в цьому плані користується всім відомий аспірин. Але найчастіше для отримання як знеболюючого, так і протизапального ефекту, при ураженні суглобів призначають ібупрофен, бутадіон, диклофенак, піроксикам, індометацин.

Можна також використовувати протизапальні засоби у вигляді мазей, накладаючи їх до ушкодженого суглобу. Мазі типу фіналгон, Еспол та інші їм подібні здатні досить істотно полегшувати стан хворого. Це досягається завдяки впливу мазі на шкірні рецептори і їх зігріваючого ефекту. Користуватися ними краще на ніч.

При відсутності алергії можна робити компреси з димексидом, медичної жовчю або бішофітом.

Хондропротектори. Їх дія спрямована на поліпшення, активізацію обмінного процесу в тканинах суглоба і на відновлення сполучної і хрящової тканин суглоба. До таких засобів відносяться глюкозамін, хондроітінсульфат.

Тривалість лікування артрозу

Лікування суглобів може зайняти не один рік. Буває так, що пацієнти, зневірившись у консервативній терапії, налаштовуються вже на хірургічне лікування, розраховуючи на те, що операція і вживлення штучного суглоба допоможуть швидше і надійніше. Але, на жаль, медицина не всесильна і не завжди може дозволити накопичилися проблеми за одну мить.

{/LikeAndRead}