Лікування плечового артрозу народними засобами корисні поради

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиПлечовий артроз є прогресуючим хронічним дистрофічно-дегенеративним захворюванням. Захворювання настає внаслідок порушення живлення хрящової тканини, а причинами є перенесені травми або запалення плечового суглоба.

Зміст:

  • Симптоми плечового артрозу
  • Лікування плечового артрозу народними засобами
  • Настоянки
  • Розтирання
  • Мазі для лікування плечового артрозу
  • Компреси

У ході розвитку хвороби хрящ стоншується, стає шорстким, в суглобі з'являються тріщини, де відкладаються солі кальцію, утворюються так звані остеофіти, сприяючи ще більших пошкоджень.

Симптоми плечового артрозу

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиОсновним симптомом, як і при більшості відхилень в опорно-руховому апараті, плечовий артроз характеризується болем. Біль починає посилюватися при навантаженнях і призводить до обмеження рухливості в суглобі.

{LikeAndRead}

Надалі артроз плечового суглоба може поширитися і на кісткову тканину, приводячи до її ущільнення і подальшої деформації.

Повільний розвиток захворювання не завжди надає можливість визначити плечовий артроз на початкових етапах, коли консервативне лікування найефективніший.

Повному лікуванню артроз плечового суглоба не піддається. Можна призупинити процес, але для його успішної реалізації необхідний комплексний підхід. Це і перегляд раціону харчування, в першу чергу, спрямований на зменшення надмірної ваги, і застосування медикаментозних і фізіотерапевтичних процедур. Велику користь принесуть правильно підібрані і регулярно виконуються вправи ЛФК. Нарівні з використовуваними в лікувальних установах способами лікування, дуже часто і до того ж дуже ефективно застосовується лікування плечового артрозу народними засобами. Найкраще, звичайно, комплексний вплив на артроз плечового суглоба кількома засобами відразу.

Лікування плечового артрозу народними засобами

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиЛікування плечового артрозу народними засобами має багатий арсенал - це і зовнішні: ванни, мазі, розтирання, і приймаються всередину настойки і відвари. При цьому потрібно керуватися принципом «не нашкодь», і приступати до лікування, порадившись з лікарем.

Ванни впливають не тільки на артроз плечового суглоба, а й надають загальне зміцнювальний вплив на організм.

Гірчична ванна

Береться 100-200 г сухої гірчиці. Гірчицю розвести теплою водою при цьому, ретельно розтираючи, щоб не утворювалися грудки. Отриманий розчин, доведений до густоти сметани, потрібно влити у ванну з гарячою водою. Час прийому становить 10-15 хвилин. Після гірчичної ванни потрібно обов'язково обмитися теплою водою, надіти теплий одяг і шкарпетки з натуральної вовни і лягти, укрившись ковдрою. Найкраще приймати таку ванну перед сном. Таке народний засіб від плечового артрозу допомагає і при інших захворюваннях суглобів і хребта.

Лікування плечового артрозу народними засобами здавна використовувало такий спосіб як ванна з сінної потертю.

У відро води засипати 1 кг сінної потерті (не використовувати сіно, потрібна саме труха). Довести до кипіння і кип'ятити 25-30 хвилин, дати настоятися 40-50 хвилин і процідити. Наповнити ванну гарячою водою і влити туди вийшов відвар. Час такої ванни не обмежується і триває до розпарювання тіла. Після закінчення процедури розтерти тіло рушником, тепло одягнутися, бажано в вовняні речі, лягти в ліжко і сховатися ковдрою. Як і ванна з гірчицею, ванна з сінної потертю корисна при болях у хребті та суглобах. Це народний засіб від плечового артрозу протипоказано тим, у кого є захворювання серця або психічні захворювання.

Настоянки

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиЛікування плечового артрозу народними засобами можна і потрібно доповнити настоянками, прийнятими всередину.

Настоянка з редьки і меду

Старе і досить діюче народний засіб від плечового артрозу. Для приготування настоянки потрібно натерти редьку на тертці і віджати сік. У склянку води покласти 20 грам меду, трохи солі, додати 30 грам соку редьки і добре перемішати. Наполягати не менше доби. Приймати настоянку всередину по половині склянки, прийнявши ванну, бажано перед сном. Хороші результати дає і натирання такий настоянкою хворих суглобів.

Настоянка з хвоща

Склянкою окропу залити 30 грам підготовленої трави хвоща польового. Наполягати приблизно 30 хвилин. Протягом дня приймати кілька склянок.

Розтирання

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиДуже добре використовувати такий народний засіб від плечового артрозу як растирки, Вони корисні ще й тим, що при їх застосуванні відбувається масаж в області хворого суглоба, що посилює ефект від застосування.

Растіркі з черемхи

Взяти склянку горілки і додати в нього 50 грам кори черемхи. Наполягати два тижні, можна і більше. Потім втирати двічі на день в область хворих суглобів. Допомагає і при болях у попереку.

Растіркі з дягелю

На склянку окропу потрібно взяти 15 грам коренів і кореневищ подрібнених дягелю лікарського. Наполягати приблизно 15-20 хвилин і потім процідити. Отриманою растиркой натирати суглоби кілька разів протягом дня.

Мазі для лікування плечового артрозу

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиЛікування плечового артрозу народними засобами передбачає і застосування мазей. Мазі також корисні, як і растирки. До складу мазей, як правило, входять сильні біологічно активні компоненти. Їх застосування особливо ефективно, коли плечовий артроз знаходиться в гострому запальному періоді.

Мазь з хріном

Подрібнити 40 г коренів хрону і змішати їх з вазеліном. Втирати навколо хворого суглоба. Дуже добре зменшує біль і сприяє зняттю запалення.

Мазь з хмелю

Змішати 1 частина шишок хмелю і 4 частини вазеліну. Натирати уражені суглоби двічі на день.

Компреси

Лікування плечового артрозу народними засобами корисні порадиКомпреси - більш м'які і щадні щодо мазей кошти. Можуть застосовуватися досить тривалий час.

Компрес з вівсяних пластівців

Взяти 35-40 р. вівсяних пластівців, залити 500 г води і кип'ятити 10 хвилин. З отриманої суміші робити компреси і прикладати їх від 30 хвилин до години.

Капустяний компрес

Свіжовіджатим капустяним соком просочити вовняну тканину, прикласти потім до хворого суглоба і нещільно забинтувати. Дуже добре знімає больовий синдром, коли плечовий артроз реагує на зміну погоди.

Незважаючи на те, що лікування плечового артрозу народними засобами через застосовуваних компонентів, на перший погляд, необразливо, тим не менш, при неправильному застосуванні вона здатна завдати шкоди організму.

{/LikeAndRead}