Дієта при артрозі колінного суглоба

Дієта при артрозі колінного суглобаАртроз колінного суглоба - досить часто зустрічається захворювання у людей з надмірною масою тіла. З часом воно призводить до порушення функції суглобів. Відбувається зміна в тканинах - руйнування хрящової і розростання кісткової і сполучної.

Дієта при артрозі колінного суглоба і правильне харчування знижує навантаження на хворі суглоби, зменшуючи число загострень і дегенеративні процеси, сприяючи поліпшенню їх стану.

Дієта при артрозі колінного суглоба і рекомендовані продукти

Вершкове масло, рослинні масла і горіхи - багате джерело вітаміну E і ненасичених жирів.

Їжа, що містить рослинний і тваринний білок - молочні продукти, м'ясо, сочевиця, квасоля, гречана каша. Легко засвоюються і сприяють відновленню хрящової тканини. Особливо корисна риба жирних сортів - лосось, оселедець, тунець. У ній містяться вітаміни A і E, які мають антиоксидантну дію, захищаючи клітини від нових пошкоджень.

{LikeAndRead}

Кальцій і фосфор - відновлюють і зміцнюють структуру кісткової тканини і хряща. Омега-3 має протизапальну властивість. Вітамін D сприяє засвоєнню мікроелементів.

Вуглеводи, що містяться у фруктах і овочах - у винограді, в малині, в черешні, в гарбузі, в морквині, в капусті. Вони головне джерело енергії, необхідної для нормального протікання обмінних процесів.

А також вітаміни: Вітамін С - просто незамінний в дієті при хворих суглобах. Оскільки бере участь у синтезі еластинових і колагенових волокон, забезпечуючи гнучкість і міцність хряща. Крім того, має антиоксидантну та протизапальну дію. Міститься в персиках, в ківі, в капусті, в цибулі.

Вітаміни групи B сприяють правильному обміну речовин. Містяться в яйцях, в бананах, в горосі, в родзинках, в печеному картоплі, в чечевиці.

Протипоказано:

  • Алкоголь.
  • Жирне м'ясо - засмічує кровоносні судини, що призводить до утворення бляшок на кровоносних судинах.
  • Прості цукру - солодкі та здобні страви, які швидко засвоюються і відкладаються, перетворюючись в жир. Виключаючи їх з раціону ми позбавляємо наш організм від зайвого навантаження на суглоби.

Дієта при артрозі колінного суглоба повинна бути збалансована, з достатнім вмістом білків, вуглеводів, жирів, вітамінами і мінералами. Дотримуючись принципів раціонального харчування, ви прискорите обмінні процеси в організмі. Це сприятиме зниженню ваги, благотворно впливаючи на стан суглобів.

У комплексі з лікувальними процедурами дієта при артрозі колінного суглоба дає хороші результати, повертаючи рухливість і гнучкість суглобів.

{/LikeAndRead}