Гімнастика при артрозі кульшового суглоба

Гімнастика при артрозі кульшового суглобаСуглоби тіла - дуже тендітна структура. У молодості вони рідко підводять людини, але з віком мають тенденцію зношуватися і слабшати з найрізноманітніших причин. Одним з найбільш важких видів порушень суглобів є коксартроз, тобто артроз кульшового суглоба. При такому захворюванні хворому краще приступити до ряду певних вправ якомога швидше.

Гімнастика при артрозі кульшового суглоба

Перед гімнастикою робляться попередні разогревающие вправи на розтяжку. Тільки після хорошої підготовки м'язів хворий приступає до основних завдань.

Людина сідає на підлогу, випрямивши ноги. Він просувається вперед, як би «переступаючи» сідницями. При цьому робляться досить інтенсивні коливання з боку в бік, зігнутими в ліктях руками; їх амплітуда повинна бути високою.

{LikeAndRead}

Корпус не згинається, м'язи тазу посилено працюють, просуваючи тіло вперед. Вправа ускладнюється за допомогою метрової палиці або тростини. Палка тримається руками за головою, на рівні плечей і при цьому відбувається рух стегнами в зворотному напрямку, тобто відбувається рух тіла назад. Повороти плечима і сідницями чергуються.

Сидячи на стільці, людина досить широко розставляє зігнуті в колінах ноги. Трохи нахилившись вперед і зробивши упор ліктями на внутрішню частину стегон, відбуваються повільні похитування корпусом з боку в бік. Поперек не згинається. З'являється відчуття м'якої розтяжки кульшового суглоба, звільнення крижів і хребта від спаяності і скутості. Суглоби стають більш рухливими і еластичнішою.

Така гімнастика при артрозі кульшового суглоба, за умови регулярності, допомагає полегшити біль і зняти застійність в хрящах і м'язах.

Лежачи на спині, ліва нога випрямлена, права зігнута в коліні. Ліва нога згинається в коліні і підтягується до грудей. Потім швидко витягується вгору і опускається на підлогу. Повторюється кілька разів і проробляється те ж саме з іншою ногою.

Періодичність та інтенсивність занять

Основний принцип - не нашкодити. Заняття проводяться регулярно і поступово, краще щодня по 10-20 хвилин в спокійній обстановці. Півгодинні тренування можна розбити на періоди по 10 хвилин, тим самим маючи можливість відпочивати. Поспіх і неприємні відчуття не дають позитивного лікувального ефекту.

{/LikeAndRead}