Ознаки ангіни у дітей

Ознаки ангіни у дітейДіагноз ангіни включає в себе досить різнорідну групу захворювань інфекційного характеру, пов'язаних з ураженнями лімфоїдної тканини в області мигдалин. Найбільш часто гострий тонзиліт зустрічається у дітей дошкільної вікової групи. Часто складно виявити початкові ознаки ангіни у дітей у зв'язку загальною смазанностью клінічної картини і частими хронічними респіраторними захворюваннями.

Причини виникнення ангіни

Основними збудниками інфекції є мікроорганізми стрептококової групи А. Пріоритет бетагемолітіческіх стрептококів, при виникненні ангіни, підтверджується численними випадками знаходження даних організмів у зіві пацієнтів і масивністю стрептококового вогнища під час гострої форми захворювання в області глотки.

{LikeAndRead}

Доведеними факторами підвищення захворюваності ангіною вважаються впливу контрастних температур, показники запиленості повітря, загальний стан захисних і компенсаторних механізмів дитини.

Ознаки ангіни у дітей на початковому етапі

Інкубаційний період при ангіні відрізняється нетривалістю і рідко займає більше 2 діб. З моменту виявлення первинних симптомів інфекції до повного розгортання клінічної картини проходить зазвичай кілька годин, при цьому зазначено три варіанти розвитку ознак ангіни.

  1. Одночасне прояв загальних і місцевих симптомів.
  2. Виникнення ознак загального характеру майже на добу випереджає місцеве запалення.
  3. Початок захворювання знаменується явними запальними процесами при подальшому приєднання загальних симптомів.

Озноб носить короткочасний характер і протягом малого часу змінюється підвищенням температури. Скарги на біль в горлі не виражені, при пальпації помічається ущільнення і болючість углочелюстних лімфатичних вузлів.

Основний етап розвитку ангіни

При повному розвитку, наблюдающемся зазвичай на 3 добу, ознаки ангіни у дітей характеризуються максимальною виразністю загальної інтоксикації, критичним підвищенням температури зі значними коливаннями протягом дня, гіперемірованна особи, помітним лімфоаденітом. На мигдалинах проглядаються підепітеліальному розташовані маси гнійної природи, що сформувалися шляхом руйнування лімфоїдних фолікул.

Всі ознаки ангіни у дітей вважаються значним приводом для невідкладного звернення до фахівця, оскільки інфекційно-алергічний характер захворювання вимагає максимально швидкого обстеження та призначення терапевтичного курсу.

{/LikeAndRead}