Лікування ангіни в дітей антибіотиками

Лікування ангіни в дітей антибіотикамиІнфекційна природа ангіни увазі певну сезонність виникнення захворювання, оскільки розмноженню збудників сприяють такі чинники як різкі температурні перепади, авітаміноз, ослаблення захисних систем організму.

При некваліфікованому симптоматичному лікуванні хвороба легко набуває затяжну або хронічну форму, що провокує формування різноманітних серйозних ускладнень загального та місцевого характеру. У зв'язку з цим, незважаючи на негативні відгуки, лікування ангіни у дітей антибіотиками видається єдино вірним шляхом ліквідації інфекційного вогнища.

Діагностування ангіни

Основним показанням до призначення антибіотичною терапії служить підтвердження діагнозу стрептококової ангіни. Ймовірна постановка здійснюється по клінічній картині і засвідчується методами мікробіологічної діагностики. Диференціювання ангіни від вірусної інфекції у дітей утруднюється смазанностью загальних симптомів і проводиться на основі результатів антибактеріальної терапії.

{LikeAndRead}

Найбільш ймовірносними критеріями для визначення стрептококової форми ангіни служить наявність специфічного нальоту в області мигдалин, хворобливі відчуття при дотику до передніх лімфатичних вузлів, лихоманка з гіпертермією, відсутність кашлю.

Лікування ангіни в дітей антибіотиками

При діагностуванні хоча б 3 критеріїв призначення антибактеріальної терапії вважається обов'язковою мірою, оскільки помітно скорочує тривалість захворювання і попереджає розвиток важких ускладнень.

Лікування ангіни в дітей антибіотиками має розпочатися не раніше ніж через 2 доби після виявлення перших ознак інфекції. Виняток робиться для помітного наростання тяжкості захворювання чи розвитку супутніх діагнозів. Клінічну результативність лікування оцінюють по закінченні 3 діб пеніцилінової терапії і 56 годин при азалідном курсі.

Існує можливість зміни початкового вибору антибіотиків при розвитку небажаних реакцій, відсутності помітного ефекту, уточненні видової приналежності збудника інфекції.

Практика показує, що лікування ангіни у дітей антибіотиками часто припиняється при перших же ознаках купірування хворобливого стану, що веде до повторних загострень інфекції та збільшення загальної тривалості захворювання.

{/LikeAndRead}