Який антибіотик кращий при ангіні пити

Який антибіотик кращий при ангіні питиТрохи про захворювання

Ангіна (гострий тонзиліт) - гостре інфекційне запалення піднебінних мигдалин, що супроводжується ознаками загального ураження організму. Частим збудником є стрептокок (бета-гемолітичний групи А, практично в 15-30% випадків), рідше - стафілокок, пневмокок і вкрай рідко віруси, хламідії або мікоплазми.

Тільки мазок із зіву, аналіз крові і огляд лікаря допоможуть визначитися з вибором, який антибіотик кращий при ангіні. Причиною захворювання може стати інфікування від хворої людини або дисбактеріоз порожнини рота, а можлива і аутоінфекція.

Лікування ангіни

З перших днів призначають постільний режим і прийом протизапальних і жарознижуючих препаратів. Обов'язковою умовою лікування є призначення антибактеріального ряду. Але кожного разу перед лікарем постає питання - який антибіотик кращий при ангіні.

{LikeAndRead}

Золотим стандартом при його виборі завжди було призначення бета-лактамних антибактеріальних препаратів. Чому саме так? Суть у призначенні будь-якого препарату - його безпосередній вплив на причину проблеми. І саме цефалоспорини та пеніциліни здатні ефективно боротися з бактеріями, що викликають ангіну.

У наші дні сам пеніцилін відійшов вже на другий план внаслідок розвитку резистентності до нього багатьох мікроорганізмів. Але його прекрасно замінили напівсинтетичні пеніциліни, до яких відносяться амоксицилін і препарати з клавулоновою кислотою - амоксиклав і аугментин. Перший хороший ще й тим, що широко призначається навіть вагітним. Що стосується цефалоспоринів, то найбільш ефективні в даному випадку препарати першого покоління, наприклад, цефалексин, цефрадін, цефазолін.

Який антибіотик кращий при ангіні НЕ бактеріального генезу

Курс антибактеріальних препаратів призначають як мінімум на тиждень. Позитивний ефект перевіряється протягом трьох днів. Але який антибіотик кращий при ангіні, якщо препарати першого ряду не діють?

У такому випадку добре підходять макроліди, адже велика ймовірність, що у хворого ангіна хламидийного або микоплазменного походження. Найбільш часто вживані препарати з цієї групи: еритроміцин, рулід, азитроміцин, кларитроміцин та інші. Макроліди краще переносяться пацієнтами, ніж пеніциліни, але стійкість до них може розвинутися швидше.

Який препарат із запропонованих підійде конкретному хворому? Це вирішить тільки лікуючий лікар з урахуванням індивідуальної переносимості, відсутності алергічних реакцій і ступеня тяжкості захворювання.

{/LikeAndRead}