Якими антибіотиками лікувати ангіну

Якими антибіотиками лікувати ангінуАнгіна або, як її ще називають, гострий тонзиліт, відноситься до захворювань інфекційно-алергічного характеру і часто служить причиною виникнення досить важких ускладнень, таких як міокардит або нефрит.

Одним з найбільш характерних первинних симптомів захворювання проявляється біль у горлі, у зв'язку з чим багато хто воліє вести лікування засобами народної медицини або застосовувати різні медикаменти, вважаючи, що чудово обізнані, якими антибіотиками лікувати ангіну. Безумовно, через деякий час всі ознаки інфекції зникають, і пацієнт починає вважати себе здоровим, тоді як в реальності існує висока ймовірність рецидивів і розвитку супутніх хвороб.

Причини застосування антибіотиків

Основна мета, переслідувана при призначенні антибіотиків, попередження утворення ранніх і пізніх ускладнень, оскільки клінічно доведено, що вживання подібних препаратів не робить помітного впливу на ступінь вираженості і терміни клінічних проявів інфекції.

{LikeAndRead}

Рішення про формування курсу терапії і те, якими антибіотиками лікувати ангіну, приймається згідно відповідністю картини захворювання відомим критеріям імовірнісного діагнозу. При необхідності швидкої діагностики проводяться лабораторні тести, далеко не завжди здатні визначити стрептококовий характер інфекції.

Якими антибіотиками лікувати ангіну: критерії вибору

За відправну точку при узгодженні курсу антибіотичною терапії береться наявність або відсутність у пацієнта алергічних ефектів на пеніцилін. Найбільшу результативність показують внутрішньовенні ін'єкції бензилпеніциліну 10-денним курсом, з наступним приписом бензатин бензилпеніциліну. При неможливості застосовувати препарати даної групи, рекомендується переключитися на макролідні або лінкозамідние антибіотики, такі як Азитроміцин або Сумамед.

Показання до призначення антибіотиків

Включення антибіотиків в терапевтичний курс на ранніх стадіях ангіни показано при вираженому наростанні тяжкості інфекції, а також при розвитку супутніх діагнозів, таких як гострі форми синуситу і отиту, пневмонія, паратонзиллит.

Після призначення, зміни параметрів вибору якими антибіотиками лікувати ангіну, приймається за відсутності ознак поліпшення клініки захворювання на протязі не менше ніж 72 годин.

{/LikeAndRead}