Як лікувати фолікулярну ангіну

Як лікувати фолікулярну ангінуОсновним вогнищем ураження при фолікулярній ангіні є піднебінні мигдалини, на яких, внаслідок розвитку стафілококової інфекції, формуються концентровані нагноєння жовтуватого забарвлення, що утворюють паратонзилярні абсцеси. У превалирующем кількості випадків, дана різновид інфекції виявляється спільно з лакунарним варіантом хвороби, що сильно ускладнює питання, як лікувати фолікулярну ангіну.

Клінічні прояви фолікулярної ангіни

Захворювання характеризується різким спонтанним початком виключно гострої форми і швидким розвитком інфекційного процесу. Первинні ознаки хвороби виражаються сильним ознобом, з досить швидким підвищенням температури до критичних показників. Освіта фолікулярних гнійників сприяє посиленню болю в горлі і гарячкового стану.

{LikeAndRead}

Активне інфікування організму супроводжується проявом класичних симптомів інтоксикації у вигляді слабкості, нудоти, суглобової болю, підвищеної пітливості.

Як лікувати фолікулярну ангіну

Підбір лікарської терапії здійснюється після лабораторних досліджень, призначених для визначення видової приналежності збудників інфекції. Говорячи про те, як лікувати фолікулярну ангіну, необхідно чітко розділяти симптоматичне і протиінфекційне напрямок лікування.

В основній схемі медикаментозної терапії при фолікулярній ангіні можна виділити 5 базових складових.

  1. Полоскання горла. Використовуються антибактеріальні розчини місцевого застосування, такі як хлорфіліпт, ріванол, диоксидин, йодінол.
  2. Зниження температури і хворобливих відчуттів. Призначаються нестероїдні протизапальні засоби та саліцилати (ібупрофен, німесіл, парацетамол).
  3. Боротьба з інфекцією. Вживаються антибіотики широкого спектру дії, які відносяться до групи макролідів, цефалоспоринів, пеніцилінів.
  4. Дезінтоксикація. Застосовується в стаціонарних умовах з необхідності шляхом введення розчинів глюкози або реополіглюкіну.
  5. Протиалергічні заходи. Рекомендується використання десенсибилизирующих препаратів (тавегіл, діазолін).

Протікання подібних інфекційних процесів ускладнюється ймовірністю формування загальних або місцевих супутніх захворювань, наприклад, ревматизму, нефриту, отиту, ларингіту. У зв'язку з цим до питання як лікувати фолікулярну ангіну, слід підходити з максимальною відповідальністю.

{/LikeAndRead}