Як лікувати ангіну при вагітності

Як лікувати ангіну при вагітностіАнгіна є інфекційним захворюванням, ускладнення після якого люди часто недооцінюють. Особливо вона небезпечна під час вагітності, так як здатна нашкодити і мамі, і майбутньому малюкові. Як вчинити вагітній жінці, якщо вона помітила у себе симптоми ангіни: гострий біль горла, висока температура, слабкість, збільшені лімфовузли? І головне питання - як лікувати ангіну при вагітності?

Займатися самолікуванням, будучи вагітною, дуже ризиковано. Тому при перших же симптомах слід негайно звернутися до лікаря. Ангіну у вагітних лікують наступними методами.

Антибактеріальні засоби

Курс антибактеріальної терапії - найефективніший метод лікування ангіни. Оскільки антибіотики не бажано застосовувати під час вагітності, то лікар призначає найбільш безпечний препарат, що не зашкодить ні мамі, ні дитині.

{LikeAndRead}

Полоскання горла - кращий метод, як лікувати ангіну при вагітності

При ангіні під час вагітності полоскання горла має величезне значення, адже зменшується запальний процес і біль в горлі. Зазвичай горло попестити відваром з ромашки, шавлії, водою з сіллю або содою, а також антисептичними розчинами. Такі процедури проробляють щогодини.

Інгаляції

Не знаєте, як лікувати ангіну при вагітності? Допоможуть інгаляції. Цей додатковий метод лікування, також досить дієвий. Інгаляції можна робити з додаванням ароматичних олій: шипшини, евкаліпта, чебрецю. Також роблять інгаляції на травах: ромашка, шавлія, м'ята, бруньки сосни. Вагітній жінці слід бути уважною до своїх відчуттів під час цієї процедури, стежити за тим, щоб не крутилася голова, і щоб не було алергії на ефірні олії.

Правильне харчування

Вагітній жінці особливо важливо добре харчуватися при ангіні, адже організму потрібно допомогти швидко відновиться - сили потрібні не тільки мамі, але і майбутньому малюкові. Їжа повинна бути повноцінною, але щадить. Відмовитися доведеться від кислих і гострих страв, оскільки вони дратують слизову горла.

Рясне пиття

Майбутня мама при ангіні повинна пити більше рідини, щоб вивести токсини і відновити втрату рідини в організмі, особливо при високій температурі. Це мають бути теплі чаї з медом або молоко з медом. Ніяких морсів і чаю з лимоном, адже кислі напої протипоказані.

При високій температурі можна випити жарознижуючий засіб, але краще використовувати не медикаментозні засоби: відвар з липи, обтирання прохолодною водою.

Вагітним жінкам слід особливо обережно ставитися до вибору методів лікування ангіни. Слід пам'ятати, що гарячі ножні ванни, особливо в першому триместрі, при підвищеному тиску і варикозному розширенні вен у вагітних категорично заборонені. Також не можна робити зігрівальні компресів і знімати білий наліт з горла. З особливою обережністю треба ставитися до прийому лікувальних трав, адже вони теж можуть нашкодити.

Всі вищезазначені методи допоможуть тим, хто не знав, як лікувати ангіну при вагітності. І найголовніше - уникайте контакту з хворими, носіть маску, обов'язково з другого триместру відвідайте ЛОРа та стоматолога. Бережіть своє здоров'я і життя майбутнього малюка!

{/LikeAndRead}